Mobilā versija
+1.9°C
Māra, Mārīte, Marita
Sestdiena, 25. marts, 2017
3. augusts, 2014
Drukāt

Latvija un Igaunija sadarbosies jaunu uzņēmumu izveidošanā

Foto-LETAFoto-LETA

Latvija un Igaunija turpmākajos gados sadarbosies, lai palīdzētu izveidot jaunus uzņēmumus un veicinātu jaunu ideju izmantošanu ekonomikā.

To paredz Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas (VARAM) sagatavotā “Igaunijas-Latvijas pārrobežu sadarbības Programma 2014.-2020.gadam”.

Programmas prioritāte ir uzņēmējdarbības stimulēšana, sevišķu uzmanību pievēršot darbībām, kas atvieglotu jaunu ideju izmantošanu ekonomikā. Prioritāte paredz arī atbalstu jaunu uzņēmumu izveidošanai, piesaistot arī biznesa inkubatorus.

Īstenojot šo prioritāti, mērķis ir sniegt tādu atbalstu, kas pamudinātu cilvēkus kļūt pašpietiekamiem un radīt jaunus uzņēmumus. Tāpat mērķis ir panākt, lai rastos idejas un dažādas iniciatīvas tieši pārrobežu sadarbībai. Lai to īstenotu, ir nepieciešams pastiprināt sadarbību starp Latvijas uzņēmējdarbības atbalsta organizācijām, lai novērstu piemērotas un viegli pieejamas informācijas trūkumu par biznesa vidi kaimiņvalsts tirgū. Gan Latvija, gan arī Igaunija sagaida, ka šīs prioritātes īstenošanas rezultātā palielināsies jaunu uzņēmumu un pašnodarbināto personu skaits, kas ir gatavas pārrobežu sadarbībai.

Sadarbības programma ir arī vērsta uz jau esošo mazo un vidējo uzņēmumu atbalstīšanu, paplašinot to iesaisti inovācijas procesos un vadot kopīgu produktu un pakalpojumu attīstību. Aktivitātes rezultātā ir sagaidāma to uzņēmumu skaita palielināšanās, kas piedalīsies pārrobežu biznesa tīklu aktivitātēs un ieviesīs tirgū kopīgi attīstītus produktus un pakalpojumus vai procesu uzlabojumus.

Otra darbības prioritāte ir tīra un augstvērtīga dzīves vide, kas paredz dabas un kultūras mantojuma saglabāšanu, aizsargāšanu, popularizēšanu un attīstīšanu. Lai to panāktu, ir iecere veicināt inovatīvu tehnoloģiju radīšanu, lai uzlabotu vides aizsardzību un efektīvu resursu izmantošanu atkritumu apsaimniekošanas un ūdenssaimniecības nozarēs, kā arī mazinātu augsnes un gaisa piesārņojumu. Prioritāte arī paredz iedzīvotāju uzvedības maiņu, rosinot tos vairāk uzmanības pievērst efektīvai resursu izmantošanai.

Programmas īstenošana attieksies uz Dienvidigaunijas un Rietumigaunijas reģioniem, Kurzemi, Pierīgu, Rīgu un Vidzemi. Programmas īstenošanu finansē Eiropas Reģionālās attīstības fonds, un kopējais atbalsts ir 38 020 684 eiro.

Pievienot komentāru

Cerības par noietu Ķīnā gaist: Latviešiem neizdodas iemācīt ķīniešiem ēst piena produktus (17)Vecajai Eiropai neizdevās iemācīt ķīniešiem ēst piena produktus, tas nepadodas arī latviešiem
"Sadales tīkls" iegādāsies 200 000 viedo skaitītāju; uzstādīs visā Latvijā (6)AS ”Sadales tīkls” iegādāsies 200 000 viedo skaitītāju, aģentūrai LETA teica uzņēmuma pārstāve Tatjana Smirnova.
Pasaulē
Draugiem Facebook Twitter Google+