×
Mobilā versija
Brīdinājums +17.9°C
Anšlavs, Junora
Piektdiena, 25. maijs, 2018
10. aprīlis, 2015
Drukāt

Latvija un Igaunija Ukrainai ieročus nepiegādās (4)

Foto - LETA/AFPFoto - LETA/AFP

Baltijas valstu premjeri pirms tikšanās.

Latvijas un Igaunijas premjerministri piektdien paziņojuši, ka abu valstu atbalsts Ukrainai aprobežosies ar humanitāro palīdzību un ekspertu padomiem un ka vismaz tuvākajā nākotnē ieroči Kijevai netikšot piegādāti.

Tomēr savas neoficiālās tikšanās laikā Viļņā Baltijas valstu valdību vadītāji uzsvēra, ka Ukrainai nepieciešams pilnīgs atbalsts un ka sankcijām pret Krieviju jāpaliek spēkā, kamēr netiks pilnībā izpildīti Minskas pamiera vienošanās noteikumi.
Līdz šim Lietuva ir vienīgā Eiropas Savienības (ES) un NATO dalībvalsts, kas nepārprotami paudusi gatavību palīdzēt Ukrainai cīņā ar Krievijas agresiju arī ar ieroču piegādēm.

Latvijas premjerministre Laimdota Straujuma norādīja, ka Rīga galveno uzsvaru liek uz humāno palīdzību un atbalstu Kijevai strukturālo reformu īstenošanā. Savukārt ieroču piegāde Ukrainai tās mērķos neietilpst.

Savukārt Igaunijas premjers Tāvi Reivass norādīja, ka Ukrainai īpaši svarīgs esot ekspertu atbalstu politisko, ekonomisko un tiesu sistēmas reformu īstenošanā. Viņaprāt, Kijeva daudz varot mācīties no Igaunijas pieredzes, un šāda palīdzība var būt ļoti noderīga.

Vienlaikus Reivass uzsvēra, ka esot svarīgs arī ES un citu starptautisko organizāciju finansiālais atbalsts ukraiņu reformām.

Tikmēr Lietuvas premjerministrs Aļģirds Butkevičs atgādināja, ka reformas Ukrainai jāīsteno strauji, jo valsts ekonomiskā situācija ir ļoti sarežģīta.

Pievienot komentāru

Komentāri (4)

  1. “Latvija un Igaunija Ukrainai ieročus nepiegādās” …Ar vājībām gan lielīties nevajadzētu!

  2. Mums pašiem vajag modernas raķetes, ko mēs varam piegādāt?

  3. ko ta šie piegādās ja pašiem nekā nav…vienīgi ja nu varbūt amīšu bruņojumu pa kluso nogrūst ukriem.

Draugiem Facebook Twitter Google+