Sports

Latvija uz Eiropas čempionātu vieglatlētikā dosies 16 sportistu sastāvā0

foto: EPA/LETA

Latvijas izlase uz jūlija ievadā gaidāmo Eiropas čempionātu vieglatlētikā dosies 16 sportistu sastāvā, informē Latvijas Vieglatlētikas savienība (LVS).

Uz Amsterdamā gaidāmajām meistarsacīkstēm dosies Dmitrijs Jurkevičs (1500 metru skrējiens), Jānis Baltušs (400 metru barjerskrējiens), Jānis Višķers, Agata Strausa (abi – pusmaratons), Sinta Ozoliņa, Madara Palameika, Līna Mūze, Jānis Svens Grīva, Zigismunds Sirmais, Rolands Štrobinders (visi – šķēpmešana), Elvijs Misāns (tāllēkšana un trīssoļlēkšana), Mareks Ārents (kārtslēkšana), Laura Ikauniece-Admidiņa (100 metru barjerskrējiens), Līga Velvere (400 metru barjerskrējiens un 800 metru skrējiens), Gunta Latiševa-Čudare (400 metru skrējiens).

“Galvenais uzdevums ir nostartēt savās spēju robežās un darīt to ar lielu aizrautību. Vairākiem sportistiem šis ir svarīgs atskaites punkts pirms augustā gaidāmajām Riodežaneiro olimpiskajām spēlēm,” norādīja izlases direktors Dmitrijs Miļkevičs. “Mūsu cerību disciplīna ir šķēpmešana, bet interesanti pavērsieni var būt arī citur.”

Tikmēr trīs vieglatlēti, kuri izpildīja Eiropas čempionāta normatīvus, atteikušies startēt šajās meistarsacīkstēs – lodes grūdējs Māris Urtāns, kārtslēcējs Pauls Pujāts un vesera metējs Igors Sokolovs.

Eiropas meistarsacīkšu normatīvus bija izpildījuši arī šķēpmetēji Anete Koziņa, Gatis Čakšs un Ainārs Kovals, taču katrā disciplīnā vienu valsti drīkst pārstāvēt maksimums trīs atlēti.

Saistītie raksti

Eiropas čempionāta normatīvus pagājušajā gadā izpildīja trīs sportisti – Jurkevičs, Grabuste un Latiševa-Čudare. Tiesa, ņemot vērā LVS izstrādātos kritērijus, šie sportisti uz meistarsacīkstēm dodas par saviem finanšu līdzekļiem. Tomēr LVS valde ir nolēmusi kompensēt šo sportistu izdevumus atkarībā no izcīnītās vietas čempionātā. Par izcīnīto 1.-8.vietu savienība segs izdevumus 100% apmērā, bet par 9.-16.vietu – 50% apmērā. Izcīnot zemāku vietu, LVS izdevumus nekompensēs.

Eiropas čempionātam tika pieteikti vairāki sportisti bez izpildīta kvalifikācijas normatīva – Madara Apine (trīssoļlēkšana), Madara Onužāne-Saliņa (augstlēkšana), Alberts Blajs (3000 metru kavēkļu skrējiens), Jānis Mezītis (200 metru skrējiens), Kristaps Sietiņš (110 metru barjerskrējiens), Agata Strausa (5000 metru skrējiens), bet nevienu no šiem sportistiem organizatori neapstiprināja.

Eiropas čempionāts Nīderlandes galvaspilsētā Amsterdamā notiks no 6. līdz 10.jūlijam.

LA.lv