×
Mobilā versija
+13.8°C
Jurģis, Juris, Georgs
Pirmdiena, 23. aprīlis, 2018
27. novembris, 2015
Drukāt

Latvijā uz kopējo iedzīvotāju skaitu ir lielākais jūrnieku skaits pasaulē (4)

Godina Latvijas brīvības cīņās kritušos sabiedroto jūrniekusGodina Latvijas brīvības cīņās kritušos sabiedroto jūrniekus

Daugavgrīvā Jūras spēku flotiles Patruļkuģu eskadrā piemiņas pasākums par godu Lielbritānijas, Francijas un Īrijas jūrniekiem, kas krituši, sniedzot atbalstu Latvijas brīvības cīņās 1919.gadā. Daugavgrīva, atklāta Jura, Rīgas jūras līcis. 17/10/2013 foto: Timurs Subhankulovs/Latvijas Avīze

Latvijā uz kopējo iedzīvotāju skaitu ir lielākais jūrnieku skaits pasaulē, piektdien konferencē “Zivsaimniecības nozares attīstība, iespējas 2015.-2020.gadā” sacīja Latvijas Jūras Akadēmijas (LJA) prorektors Andrejs Zvaigzne.

“Mūsu jūrnieku skaits uz iedzīvotāju skaitu ir vislielākais pasaulē,” sacīja Zvaigzne, piebilstot, ka gandrīz 1% pasaules jūrnieku ir no Latvijas.

Zvaigzne arī sacīja, ka pēc Latvijas jūrnieku reģistra datiem Latvijā patlaban ir apmēram 13 tūkstoši jūrnieku, no kuriem 11,9 tūkstoši ietilpst tirdzniecības flotē, bet tūkstotis – zvejas un iekšējo ūdeņu flotē. Tāpat viņš pastāstīja, ka Latvijā ir divas reizes vairāk jūrnieku nekā Vācijā un Nīderlandē, kā arī vairāk jūrnieku nekā kaimiņvalstīs – Igaunijā un Lietuvā.

LJA darbību sāka 1989.gadā un ir pirmā un vienīgā mācību iestāde Latvijā, kur sagatavo augstākā līmeņa jūrniecības speciālistus. Lielākā LJA studentu daļa apgūst kuģu vadīšanas un kuģu mehānikas studiju programmas. Liela popularitāte ir arī ostu vadības specialitātei. Kuģu elektromehānikas studentu skaits ir neliels un uzņemšana atbilst pieprasījumam un noslēgtiem līgumiem.

Zivsaimniecības konferenci organizē Zemkopības ministrija, Latvijas Lauku konsultāciju un izglītības centrs un Zivsaimniecības sadarbības tīkls.

Pievienot komentāru

Komentāri (4)

  1. Bildē ir karavīri, jūrnieku tur nav.Jūrniekiem jūrnieku grāmata, karavīram dienesta apliecība/ varēja jau bildi ar jūrniekiem ielikt

  2. Sekojam Krišjāņa Valdemāra ieteikumiem

  3. Mana kaimiņa puika ar pēc katras lietus gāzes kuģo pa peļķem…

  4. Vismaz kādā jomā esam labākie! Lai veicas Latvijas Jūras akadēmijai!

Draugiem Facebook Twitter Google+