Latvijā
Politika

Latvija uzaicināta novērot mācības “Zapad” 16


Krievijas prezidents Putins kopā ar Baltkrievijas vadītāju Aleksandru Lukašenko vēro militārās mācības “Zapad 2013”.
Krievijas prezidents Putins kopā ar Baltkrievijas vadītāju Aleksandru Lukašenko vēro militārās mācības “Zapad 2013”.
“Zapad” mācību laikā. Foto – REUTERS/LETA

Latvijas Aizsardzības ministrija (AM) šodien ir saņēmusi Baltkrievijas uzaicinājumu diviem militārajiem novērotājiem piedalīties septembrī paredzētajās Krievijas un Baltkrievijas mācībās “Zapad”, aģentūrai LETA pastāstīja AM Preses nodaļas pārstāve Daina Ozoliņa.

Uzaicinājums saņemts pamatojoties uz tā saukto Vīnes dokumentu. Tā ir atbilstoši Eiropas Drošības un sadarbības organizācijai funkcionējoša vienošanās, kura regulē konvencionālā bruņojuma kontroli ar mērķi veicināt savstarpējo uzticamību un atvērtību, norādīja Ozoliņa.

Arī Lietuva no Baltkrievijas Aizsardzības ministrijas saņēmusi uzaicinājumu Minskā akreditētajam Lietuvas aizsardzības atašejam piedalīties Krievijas un Baltkrievijas mācību “Zapad” novērošanas programmā. Tāpat Igaunijas Aizsardzības ministrija paziņojusi, ka no Baltkrievijas saņēmusi ielūgumu Igaunijas aizsardzības atašejam piedalīties mācību novērošanas programmā.

Straukumu par mācībām paudušas Baltijas valstis, Ukraina un NATO. Piemēram, Lietuvas izlūkdienesti šīs mācības vērtējuši kā vienu no šā gada lielākajiem apdraudējumiem nacionālajai drošībai, atgādinot, ka iepriekš, 2009. un 2013.gadā, Krievija tajās faktiski slīpējusi iemaņas okupēt Lietuvas dienviddaļu.

LA.lv