×
Mobilā versija
Brīdinājums +12.3°C
Ludmila, Laimdots, Laimiņš
Piektdiena, 22. jūnijs, 2018
2. augusts, 2017
Drukāt

Latvija uzaicināta novērot mācības “Zapad” (6)

"Zapad" mācību laikā. Foto - REUTERS/LETA"Zapad" mācību laikā. Foto - REUTERS/LETA

Krievijas prezidents Putins kopā ar Baltkrievijas vadītāju Aleksandru Lukašenko vēro militārās mācības "Zapad 2013".

Latvijas Aizsardzības ministrija (AM) šodien ir saņēmusi Baltkrievijas uzaicinājumu diviem militārajiem novērotājiem piedalīties septembrī paredzētajās Krievijas un Baltkrievijas mācībās “Zapad”, aģentūrai LETA pastāstīja AM Preses nodaļas pārstāve Daina Ozoliņa.

Uzaicinājums saņemts pamatojoties uz tā saukto Vīnes dokumentu. Tā ir atbilstoši Eiropas Drošības un sadarbības organizācijai funkcionējoša vienošanās, kura regulē konvencionālā bruņojuma kontroli ar mērķi veicināt savstarpējo uzticamību un atvērtību, norādīja Ozoliņa.

Arī Lietuva no Baltkrievijas Aizsardzības ministrijas saņēmusi uzaicinājumu Minskā akreditētajam Lietuvas aizsardzības atašejam piedalīties Krievijas un Baltkrievijas mācību “Zapad” novērošanas programmā. Tāpat Igaunijas Aizsardzības ministrija paziņojusi, ka no Baltkrievijas saņēmusi ielūgumu Igaunijas aizsardzības atašejam piedalīties mācību novērošanas programmā.

Straukumu par mācībām paudušas Baltijas valstis, Ukraina un NATO. Piemēram, Lietuvas izlūkdienesti šīs mācības vērtējuši kā vienu no šā gada lielākajiem apdraudējumiem nacionālajai drošībai, atgādinot, ka iepriekš, 2009. un 2013.gadā, Krievija tajās faktiski slīpējusi iemaņas okupēt Lietuvas dienviddaļu.

Pievienot komentāru

Komentāri (6)

  1. Man domāt ka batjka Luka ar savu kolhoza racionālo pieejau IR zudējis ..Mācības Z-2017 notiks Baltkr.& Krievijas Rietumu un Dienvidu varbūt arī Centrālajā KA aptverot pēc iespējas daudzāk militāro vienību…minētais skaitlis 13.000 karēvju Baltkr(10.000) Krievija (3000) ir kārtējā kremļa Profanācija lēticīgiem. Teiksim bruņtehnika 600 vienības tas būtu 80% Baltkrievija atlikušie 20% Krievija -120 Tehnikas vienības. Tik mazumiņš Krievija atšķirībā no ieprīekšējām Z- mācībām ir rezervējusi 4700 dzelzceļa vagonu-platformu.Iepriekš pietika ar nepilnām 300, bet tagad 4700 ! Kam tas ? Zinātāji izsaka versijas ,ka Krievijas Z -mācības Baltkrievijā ir ar vienvirziena biļeti – armijas bāzu izvēršana. Tas nozīmē arī Lukas pontu mētāšanas galu. 2018 gads Baltkrievija tiek uzņemta KF kā atsevišķs apgabals. ANŠLUS !

  2. Tas punduriņš saskatās ar savu kollēgu Z-korejā.

  3. Vai tas smieklīgais sprukstiņš ar tālskati tagad skaitās “latvietis”?

    • Ты сам смешон, голубчик. Ты же вор, ты не забыл? Ты воруешь чужие ники. Прекрати уже воровать чужие ники, душечка!

    • Smieklīgais sprukstiņš ir batjka Lukašenko – liela galvas sāpe punduriņam.

Draugiem Facebook Twitter Google+