Kultūra
Teātris un kino

Latvijā uzņemtā Lozņicas filma iekļauta Kannu galvenā konkursa skatē 16

Publicitātes foto

Kannu filmu festivāla galvenā konkursa skatē iekļauta ukraiņu režisora Sergeja Lozņicas Latvijā uzņemtā kinolente “Lēnprātīgā”, liecina informācija festivāla mājas lapā.

Kinolentas “Lēnprātīgā” filmēšanas grupa pagājušajā gadā vairākus mēnešus dzīvoja Daugavpilī, kur augustā risinājās filmēšana. Filma veidota pēc Fjodora Dostojevska 1876. gadā sarakstītā romāna, taču darbība risinās mūsdienās.

Kannu festivāls šogad no 17. līdz 28. maijam notiks jau 70. reizi. Starp 19 galvenā konkursa skatē iekļautajiem režisoriem arī tādi vārdi kā Sofija Kopola, Mihaels Hāneke, Fransuā Ozons, Andrejs Zvjagincevs un citi.

S. Lozņicas filma “Miglā”, kuru viņš arī uzņēma Daugavpils novadā 2013. gadā, Kannu festivālā saņēma Starptautiskās kinokritiķu federācijas FIPRESCI balvu. Atzīstot Latvijas filmēšanas vietu priekšrocības un Latvijas kinoprofesionāļu augsto kvalifikāciju, režisors atgriezās šeit ar nākamo projektu, izmantojot Nacionālā Kino centra un Rīgas Filmu fonda līdzfinansējumu un studijas “Film Angels Productions” palīdzību.

Saistītie raksti

Programmā “Un certain regard”, kuru atklās Metjū Amalrika jaunākā filma “Barbara”, 16 filmu konkurencē startēs slovāku režisora Georga Kristofa (György Kristóf) debija “Out” – stāsts par pusmūža slovāku, kurš dodas uz Latviju strādāt un tiek ierauts dažādu absurdu notikumu virknē. Filma tapusi Slovākijas, Latvijas, Francijas, Ungārijas un Čehijas sadarbībā un pamatā uzņemta 2015. gadā Latvijā; vēlāk dažas epizodes filmētas Slovākijā un Ungārijā.

Filmas režisors Georgs Kristofs ir precējies ar latvieti Ievu Norveli-Kristóf, abi ir absolvējuši FAMU kinoskolu (Prāgā, Čehija). Ieva šajā projektā bija gan režisora pirmā asistente, gan aktrise un galu galā arī iemesls, kāpēc lielākā daļa filmas uzņemta Latvijā. Arī šīs filmas uzņemšanu Latvijā nodrošināja “Film Angels Productions” un lielākā daļa filmēšanas grupas Latvijas posmā bija vietējie kinoprofesionāļi.

LA.lv