×
Mobilā versija
Brīdinājums +18°C
Līga
Sestdiena, 23. jūnijs, 2018
25. februāris, 2016
Drukāt

VIDEO: Latvijā uzņemtie bēgļi atklāj, kas viņiem šeit nepatīk (41)

Foto AFP/LETAFoto AFP/LETA

Ilustratīvs attēls

Uz Latviju mēneša sākumā pārvietotie patvēruma meklētāji dažu nodarbību laikā iemācījušies latviski pastāstīt par sevi, kā arī nosaukt, kas viņiem Latvijā patīk un nepatīk.

Ceturtdien viņi apmeklēja jau piekto latviešu valodas nodarbību, ceturtdien vēstīja raidījums “LNT Ziņas”.

Masūram un Marjamai no Sīrijas dzimtā valoda ir arābu, bet Senaita un Robels no Eritrejas runā tigraju valodā.

Ar skolotājas palīdzību Marjama iemācījusies pastāstīt, ka ir farmaceite un ka viņai ir divi bērni – viena meita un viens dēls. Savukārt Masūrs teic, ka uz Latviju atbrauca, jo Sīrijā ir karš, un tas rit piecus gadus. Vaicāts, kas viņam patīk Latvijā, Masūrs norāda, ka viņam patīk miers, tas, ka nav kara. Savukārt uz jautājumu, kas Latvijā nepatīk, viņš saka: “Man nepatīk Latvijā ziema.”

Visi mācību materiāli un sarunas nodarbībās ir tikai latviešu valodā. “Var redzēt, ka viņi ļoti ātri apgūst valodu. Es izdomāju, ka varētu ņemt slavenas personības, ko viņi zinātu noteikti. Un tad es izdomāju, ka Sīrijā ir tāds slavens aktieris Kosai. Un Eritrejā ir modele dziedātāja Helena. Un tad, lai viņiem būtu vieglāk, es sāku caur šiem cilvēkiem, un uzreiz aizgāja,” stāstīja pedagoģe Ērika Pičukāne.

Viņa norāda, ka kursus sākusi, patvēruma meklētājiem mācot frāzes, kam ir praktisks pielietojums – pateikt savu vārdu, dzīvesvietu, izcelsmes valsti.

“Kāpēc? Ja viņus aptur uz ielas policists vai cilvēks apmaldās, vai kaut kas notiek, lai viņš varētu pateikt, kas viņš ir, no kurienes viņš ir, lai cilvēks neapmulst,” skaidroja skolotāja.

Seši patvēruma meklētāji – četri pieaugušie un divi bērni no Sīrijas un Eritrejas – saistībā ar Eiropas Savienības bēgļu kvotām Latvijā ieradās februāra sākumā. Intensīvajos kursos viņi apgūs valodu 120 stundas. Ar to pietiks, lai saprastu sev uzdotos jautājumus un mācētu īsi atbildēt, bet ne tekošas valodas apguvei. Paredzēts arī rīkot sociālekonomiskās iekļaušanas kursus, lai iepazīstinātu ar dzīvi Latvijā.

Pievienot komentāru

Komentāri (41)

 1. Vai Eritrejā arī karo,ka šeit ierodas bēgļi no šīs zemes? Kautnav dzirdēts?

 2. Ha, viņiem kaut kas te nepatīkot! Tad lai lasās projām! Viņi šeit nav velkamēti!

 3. paskat, kādi ir tie necivilizētie briesmoņi, kas atbraukuši iznīcināt mūsu kultūru, ne? 🙂
  farmaceiti, pasarg dies!

  • Bin ladens arī bija izglītots vīrs-inženieris, vai kas tamlīdzīgs. Tagad velkomēsieties, pēc tam ķelnēsieties. Tā var gadīties ar lielu iespējamību, ko?

 4. Man nepatīk, ka Latvijā ir daudz krieviski runājošu okupantu un kolonistu, kas Latvijā palikuši un nav devušies mājās pēc Krievijas veiktās okupācijas laikā no 1945.-1991.gadam. Man nepatīk, ka pēc 1991.gada Latvija palika daudzi Krievijas okupācijas armijas karavīri. Man nepatīk, ka Latvijā ir daudz stulbu cilvēku, kuri visu mūžu nodzīvojuši Latvijā, bet tā arī nav iemācījušies latviešu valodu. Man nepatīk, ka Latvijas Saeimā ir ļoti ļoti ļoti maz gudru deputātu.

 5. Nožēlojami,ka manā valstī,kas ir Latvija , dzīvo tik brutāli un nekorekti cilvēki-runa ir par komentāriem. Ja nevari pateikt labu, tad nesaki neko, kur nu vēl rupjības. Redzams, ka maz skolā gājis vai ģimenē ir bijušas problēmas un nav iemācījies uzvesties pieklājīgi. Lai Dievs nedod, ka kādu no jums piemeklētu tādas nelaimes, kā šiem nevainīgiem bēgļiem,kuri ieradušies ne savu iegribu dēļ .Jūs neziniet, kas ir karš un ,lai nekad arī neuzzinātu.

  • Nepatīk ,nelasi,bet pa taisno brauc uz Muceniekiem pie saviem ”draugiem ”.

  • Interesanti kādas tai Turcijā nelaimes viņus ir piemeklējušas,kara taču tur nav.Bet uz Eiropu,ta viņi peld masveidā tieši no Turcijas jau pēc tam ,kad no Sīrijas ir izkļuvuši,bet daudzi pat Sīrijā nemaz nav bijuši.

 6. Pretīgi lasīt uz ko iet mūsu valsts! Mēs tā jau cietām no savas vēstures! Tagad vēl ar varu uz Latviju velk mērkaķus…plus, kuri ir noziedznieki! Iemāca 3 vārdus latviski un propagandē, ka valstī viss ir kārtībā! Deportēt tos noziedzniekus!

 7. Provocējošs virsraksts, lai iegūtu reitingus.

 8. Tagad uz “krievvalodīgajiem” var rādīt ar pirkstiem un vēl pasmieties :)))

 9. man patīk, ka viņi mācās izrunāt vārdu desa!

 10. Malači, visi iebraucēji iemācās bez problēmām. Problēmas ir tikai nodzertā komunisma pēctečiem un tad ir īpašs statuss.

 11. Tik dramatisks virsraksts, bet beigās izrādās, ka viņiem vnk ziema nepatīk 😀 Sasmējos.

 12. Interesanti, kad krievi iemācīsies latviešu valodu?
  Kauns un pee krievvalodīgajiem!

 13. Interesanti, kad krievi iemācīsies latviešu valodu?
  Kauns un pee krievvalodīgajiem!

  • Esmu krieviete un perfekti runāju latviski! Nu un? Negribās ar latviešiem runāt, jo nav kopējo tēmu! Darbā vēl runāju, bet tagad pensijā būdama, ne ar vienu latvieti nesaskaros un nerunāju! Kamdēļ latviešiem tā gribās runāt ar krieviem – latvisk vai krieviskii? Vai tiešām patīk un interesē? Kautkā nemanu…

   • latviski jau “Krimnaš”galīgi neskan un arī netulkojas,tad par ko ar tiem latviešiem runāt?Es gan Jūsu gadījumā mēģinātu piemeklēt sev dzīvesvietu tālāk no Latvijas.Vismaz būtu ar ko parunāties.

 14. Ja nepatīk kaut kas, lai tinās!

 15. Tad lai pišas prom tie lopi.

 16. Nebuusim naivi. Lai arii , cik saprotu, nav zinaama sho cilveeku religiskaa piederiiba, ja buutu kristieshi, tas netiktu sleepts. Taatad, musulmanji ir mieriigi kameer ir ieveerojamaa mazakumaa un arii tad ne vienmeer :)). Melot un maaniit neticiigos nav greeks, llidzko sajutiis , ka ir pietiekamaa daudzumaa un var staadiit prasiibas, saksies elliite. Nekaapsim uz Vakareiropas graabekliem!

 17. Pārtikas veikalā dzirdēju kā ķīniešu meitenīte mammai latviski sauca produktu nosaukums, patiesībā jau jāsaka ka viņai sanāca ļoti labi. Kaut arī ķīnieši ir dzeltenā rase, bet izskatās, ka daudz attīstītāki par krieviem, tie gan kā cirvji uz šejieni atvilkās, tā arī kā cirvji dosies prom uz citu sauli.

  • tu pārāka par visiem krieviem un dzeltenajiem kopā – dosies prom kā āmurs.

  • – Do you speak English?
   – чего, чего?
   – Sprechen sie Deutsh?
   – чего, чего?
   – Parlais francais?
   – чего, чего?
   – Raagi eesti?
   – чего, чего?
   – Kalbai lietuviškai?
   – чего, чего?
   – Snakke Norsk?
   – чего, чего?
   – Razume polski?
   – чего, чего?
   – слушай Ваня, надо языки изучать, чтобы с людьми мог бы разговаривать!
   – а на хрена? он умеет языки, а со мнои всё равно не может разговаривать!

 18. Nu luk,atkal kada cita tauta var iemacities latviesu valodu PARIS NEDELAS un saki dievs vai tu keievus esi apdalijis ar pratu,uznemibu un nemilet lATVUJU UN LATVIESUS

 19. Man ir prieks, ka viņi atšķirībā no krieviem ļoti ātri iemācas valodu un pielietos. Bet ja godīgi, tad ieraugot kādu no viņeim uz ielas, es drošības pēc pārietu uz otru ielas pusi. Pie stacijas jau ir sanācis ar bariņu iebraucēju saskrieties. Uzreiz pagriezos uz otru pusi, jo viņi kā vīrieši izturējās ļoti bravūrīgi un neslēpa interesi par meitenēm.

 20. Nu, paskaties, kur tā ir. Protams, te auksti. Ja nepatīk, brauc uz kādu tuksneša valsti.

  • tolerances vārdā mums laikam tomēr vajadzēs atteikties no tām ziemām,dārgajiem Āfrikas ciemiņiem-paši redzat- tās nav pa prātam.Var vēl apvainoties un sākt rīkot grautiņus.Labāk jau tad paši piekāpsimies-ko tik neizdarīsim solidaritātes un cilvēkmīlestības vārdā. Ar tiem bērnudārziem ar-vai tad nevarēja visi latviešu bērni sākt mācīties afgāniski runāt?

   • nost ar nacismu! lai dzīvo velkomisms! Atbildēt

    Tieši tā – latviešiem beidzot jākļūst kulturāliem, humāniem un tolerantiem! Ja stāv 10 latvieši un atnāk 1 afgānis, tad visiem 10 latviešiem ar afgāni jārunā afgāniski.
    Obligāti vajag valsts finansētu radio un TV kanālu afgāņu valodā.
    Rīgā afgāņu valodai jāpiešķir reģionālās valodas statusu.
    Peace. Love. Drugs und rokenroll.

 21. Tādas aizdomas, ka Zviedrijas vai Norvēģijas ziema viņiem ļoti patiktu.

 22. šie cilvēki izskatās tādi labsirdīgi un centīgi, nevajag viņus tikai nicināt.

 23. Loti žēl, ka bus pavasaris.
  Visveiksmigakais laiks uzņemt jaunas partijas būtu kādas oktobra beigas

Draugiem Facebook Twitter Google+