Latvija uzvar Franciju, Nolans ieskicē sastāvu 0

Pēdējā pārbaudes spēlē pirms pasaules čempionāta otrdien Latvijas izlase pieveica Franciju savā laukumā ar rezultātu 3:1 (1:0, 1:0, 1:1). Visi Latvijas hokeja izlases spēlētāji, kas otrdien bija laukumā pret Franciju, dosies uz pasaules čempionātu, atklāja Latvijas valstsvienības galvenais treneris Teds Nolans.

Notriektā tautumeita 6

Vārtus Latvijas izlases labā guva Jānis Sprukts, Krišjānis Rēdlihs un Gints Meija, bet Francijas valstsvienības rindās vienīgo reizi precīzi meta Žiljēns Derosjērs.

“Ar pirmo trešdaļu esmu ļoti apmierināts – pretinieks ar savu spožo sniegumu lika mums spēlēt maksimāli labi,” pēc mača izteicās Nolans. “Mums bija vairāki hokejisti, kuri iepriekš nebija spēlējuši. Prieks, ka veidojas kolektīva ķīmija.”

“Kristaps Sotnieks pieļāva kļūdu, taču neviens nav perfekts,” par Latvijas izlases vienīgajiem zaudētājiem vārtiem izteicās Nolans. “Ar viņu pēc spēles aprunājos. Ceru, ka tādu kļūdu vairs nebūs.”

“Es komandu vadu, lai uzvarētu. Tas ir sporta pamatā, tāpēc prognozes par mūsu sekmēm pasaules čempionātā nevēlos izteikt,” teica Nolans.

Otrdienas mačā Latvijas izlasei palīdzēja arī Oskars Bārtulis, Kaspars Daugaviņš un Georgijs Pujacs. “Šie ir trīs labākie valsts hokejisti. Daugaviņš ir saviem gadiem neraksturīgi nobriedis, bet Bārtuli zinu jau ilgstoši. Savukārt Pujacs pierādīja, kāpēc spēlēja Kontinentālās hokeja līgas (KHL) Gagarina kausa finālā,” atzina Nolans.

Tāpat Nolans atklāja, ka visi hokejisti, kas otrdien bija laukumā, brauks uz pasaules čempionātu. Latvijas hokeja izlases sastāvs otrdienas spēlei ar Franciju bija šāds: vārtsargi – Edgars Masaļskis, Māris Jučers; aizsargi – Guntis Galviņš, Krišjānis Rēdlihs, Oskars Cibuļskis, Oskars Bārtulis, Georgijs Pujacs, Kristaps Sotnieks, Rodrigo Laviņš; uzbrucēji – Miks Indrašis, Jānis Sprukts, Miķelis Rēdlihs, Kaspars Daugaviņš, Aleksejs Širokovs, Mārtiņš Cipulis, Roberts Bukarts, Andris Džeriņš, Gints Meija, Armands Bērziņš, Juris Štāls, Kaspars Saulietis, Koba Jass.

Mača pirmajās septiņās minūtēs cīņa bija līdzīga un īpaši bīstamu momentu nebija ne pie vieniem vārtiem. Pirmās trešdaļas vidū Francijas izlase pirmo reizi šajā spēlē palika skaitliskajā mazākumā, bet Latvijas hokejistiem vairākuma realizēšanai bija nepieciešama minūte – Krišjānis Rēdlihs no zilās līnijas piespēlēja ripu tieši uz nūjas vārtu priekšā esošajam Spruktam, kurš pārspēja Francijas komandas vārtsargu Fabrisu Lenrī.

Cīņas turpinājumā spēle kļuva līdzīgāka un arī Francijai bija pāris labas iespējas gūt vārtus, tomēr Latvijas izlases vārtos pārliecinoši darbojās Edgars Masaļskis. Pirmās trešdaļas beigu daļā komandas spēlēja mierīgi, tāpēc pēc pirmajām 20 minūtēm Latvija saglabāja minimālu vadību ar 1:0.

Pašā otrās trešdaļas sākumā Francijas izlase vēlreiz palika mazākumā, taču šo vairākumu mājiniekiem neizdevās realizēt, bet brīdi vēlāk uz noraidīto spēlētāju soliņa devās arī Oskars Bārtulis, taču arī francūži nespēja izmantot viena hokejista pārsvaru. Otros vārtus Latvijas izlase guva mača 29.minūtē, kad, spēlējot vairākumā, Krišjānis Rēdlihs ar precīzu metienu no zilās līnijas pārspēja Lenrī, kurš bija nosegts un metiena brīdi neredzēja.

Četras ar pusi minūtes pirms otrās trešdaļas beigām Francija kārtējo reizi palika mazākumā, taču šo vairākumu Latvijas hokejistiem neizdevās realizēt, bet pašās trešdaļas beigās francūži izveidoja pāris vētrainus uzbrukumus pie pretinieku vārtiem, taču tos rezultatīvi noslēgt traucēja Masaļska lieliskais sniegums.

Lielāko trešās trešdaļas daļu cīņas gaita bija mierīga un Latvijas izlase pārliecinoši kontrolēja mača gaitu. Laukuma saimnieki divas reizes spēlēja mazākumā, taču Francijai nevienu vairākumu neizmantoja, bet spēles 56.minūtē Latvijas izlase guva trešos vārtus – pēc teicamas Roberta Bukarta piespēles Meija, neapturot ripu, raidīja to pāri Lenrī ķērājcimdam.

Mača izskaņā Latvijas izlases hokejisti, jau samierinājušies ar uzvaru, nedaudz atslābinājās un desmit sekundes pirms cīņas beigām Derosjērs pārspēja Masaļski, neļaujot viņam aizvadīt “sauso” spēli.

Šogad pasaules čempionāts no 4. līdz 20.maijam risināsies Zviedrijā un Somijā. Latvijas izlase spēlēs Stokholmas apakšgrupā kopā ar Krieviju, Zviedriju, Čehiju, Vāciju, Norvēģiju, Dāniju un Itāliju.