Latvija uzvar Franciju un ierindojas trešajā vietā 0

Latvijas hokeja izlase Eiropas Izaicinājuma kausa (EIHC) Norvēģijas posma pēdējā, trešajā, mačā sestdien ar rezultātu 2:1 (1:0, 0:1, 1:0) uzvarēja Francijas valstsvienību un turnīra kopvērtējumā ierindojās trešajā vietā.

8 veidi, kā bērnu izaudzināt par potenciālo psihoterapeita pacientu 13
Jau rīt Krievijas raķetes var lidot uz jebkuru valsti. Zelenskis par iespējamiem draudiem Eiropai
FOTO. Ieva Brante demonstrē lielisku veidu, kā parādīt krāpniekiem viņu īsto vietu

Latvijas izlases labā vārtus guva Andris Džeriņš un Juris Štāls, bet Francijas vienības rindās precīzs bija Antonijs Gutī.

Šajā mačā Latvijas izlases vārtu drošība tika uzticēta Mārim Jučeram.

Lai arī pirmās trešdaļas ievadā lielāku metienu skaitu veica Francijas izlases spēlētāji, pirmie savas iespējas izmantoja Latvijas pārstāvji, kad pēc Jāņa Andersona un Ginta Meijas piespēlēm ceturtajā minūtē viens pret pretinieku vārtsargu izslidoja Džeriņš, precīzi raidot ripu vārtu augšējā stūrī un izvirzot Latvijas izlasi vadībā. Neilgi pēc gūtajiem vārtiem un noraidīto soliņu bija spiests doties Mārtiņš Cipulis, taču Latvijas izlase spēja izturēt mazākumu.

Trešdaļas vidū Latvijas izlase divas minūtes varēja spēlēt vairākumā, taču neprata izmantot nevienu no radītajām vārtu gūšanas iespējām. Trešdaļas gaitā Latvijas hokejisti prata izlīdzināt veikto metienu attiecību un pārņemt iniciatīvu. Lai arī teritoriālais pārsvars bija ievērojams, par izteikti labām vārtu gūšanas iespējām tas negādāja. Uzbrukuma zonā spēlētāji bieži centās spēlēt ar izdomu, bet pēc vienas no šādām epizodēm Meija eleganti noguldīja uz ledus pretinieku aizsargu un netraucēts veica metienu pa vārtiem, taču ripa atsitās pret pārliktni.

Trešdaļas beigas Latvijas izlase aizvadīja skaitliskajā vairākumā. Labā metiena pozīcijā tika izvirzīts Roberts Bukarts, taču viņa raidījums tika bloķēts.

Otrās trešdaļas pirmajā pusē laukumā turpināja izpausties Latvijas hokejistu pārākums, tomēr pārsvaru palielināt spēlētājiem neizdevās. Labus metienus veica gan Kristaps Sotnieks, gan Džeriņš, gan Meija un Mārtiņš Cipulis, tomēr savu uzdevumu augstumos allaž bija aktīvi vārtu priekšā spēlējošie Francijas izlases aizsargi un vārtsargs Florians Ardī.

Trešdaļas vidū otro reizi mačā noraidījumu izpelnījās Cipulis, tomēr Francijas hokejisti pie Jučera sargātajiem vārtiem reālas briesmas tā arī neradīja.

Pēc atgriešanās pilnā sastāvā Latvijas hokejisti turpināja baudīt teritoriālo pārsvaru, taču vadībā nostiprināties tā arī neizdevās. Trešdaļas beigu daļā Latvijas izlase piekto reizi mačā spēlēja vairākumā, arī šoreiz vārtus negūstot, bet otro 20 minūšu pēdējā sekundē, skanot signālam par trešdaļas beigām, ripa pēc Gutī metiena atrada ceļu līdz Jučera vārtiem. Tiesneši vārtu guvumu ieskaitīja bez video atkārtojuma skatīšanās.

Trešās trešdaļas pirmajās minūtēs katra no komandām neizmantoja pa vienai labai iespējai izvirzīties vadībā, kad Jučers tika galā ar pretinieku metienu no pašas vārtu priekšas, bet Štāls pēc pretinieka apspēlēšanas un izlaušanās vārtu priekšā nespēja pārmest ripu pāri Ardī.

Mača turpinājumā īpaši aktīvi darbojās Štāls, kurš trešdaļas piektajā minūtē pēc individuālā reida un asa plaukstas metiena vārtsargu pārsteidza nesagatavotu un izvirzīja vadībā Latvijas izlasi. Francijas hokejisti uzreiz lūkoja atspēlēties, kad pēc viena no pretinieku raidījumiem ripa atsitās pret Jučera sargāto vārtu stabu. Tiesa, Latvijas pārstāvji neļāva francūžiem pārņemt kontroles grožus savās rokās un ātri vien atvirzīja spēli no saviem vārtiem.

Arī atlikušajā laikā pārsvars piederēja Latvijas izlasei, kas pie labām vārtu gūšanas iespējām pretiniekiem ļāva tikt tikai trešdaļas pēdējā minūtē, kad Ardī jau bija nomainīts pret sesto laukuma spēlētāju. Latvijas izlases pārstāvji prata izturēt sāncenšu presingu un turnīru noslēdza ar uzvaru.

Par labāko spēlētāju Latvijas izlases rindās šajā mačā tika atzīts Jučers.

Otrajā trešās kārtas spēlē turnīra saimniece Norvēģija tikās ar Dāniju, izcīnot uzvaru ar rezultātu 7:3 (2:0, 2:2, 3:1) un kļūstot par sacensību uzvarētāju.