×
Mobilā versija
Brīdinājums +15°C
Leontīne, Lonija, Ligija, Leokādija
Trešdiena, 23. maijs, 2018
20. jūnijs, 2012
Drukāt

Latvijā varētu ierasties Klintone

Foto - AFP/LETAFoto - AFP/LETA

Pēc Jāņiem Latvijā varētu ierasties ASV valsts sekretāre Hilarija Klintone, paziņojis Ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs. Tikmēr ASV vēstniecība Latvijā par iespējamo vizīti sniedz izvairīgus komentārus. 


 

“Mēs būtu priecīgi, ja ASV valsts sekretāre Hilarija Klintone apmeklētu Latviju,” uzsvēra ASV vēstniecības Latvijā preses un kultūras atašeja Eimija Storova. Ārlietu ministrs sacīja, ka vizīte esot jau saskaņota un tiek gatavota. “Mēs gaidām ASV valsts sekretāri,” sacīja E. Rinkēvičs. Komentējot ASV vēstniecības izvairīgo atbildi, E. Rinkēvičs teica, ka, iespējams, vēstniecība nesniedz plašus komentārus, jo vēl nav apstiprināts oficiālais vizītes datums. Ministrs gan pats teic, ka vizītes datumu zinot, taču plašākai publikai to pagaidām neatklāšot. Vizītes laikā paredzēts apspriest politisko un ekonomisko sadarbību, kā arī aktuālos reģionālās sadarbības aspektus. Ministrs gan noliedza kuluāros un medijos izskanējušās runas, ka dažādu augstu ASV amatpersonu ierašanās Latvijā saistāma ar ebreju īpašumu restitūcijas jautājumiem.

Ielūgumu ierasties Latvijā 2009. gadā Hilarijai Klintonei izteica toreizējais ārlietu ministrs Māris Riekstiņš. Tolaik esot cerēts, ka H. Klintone ieradīsies uz jaunās ASV vēstniecības ēkas atklāšanu. E. Rinkēvičs, tiekoties starptautiskajos forumos, ASV valsts sekretārei atgādinājis par šo ielūgumu.

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+