×
Mobilā versija
Brīdinājums +14.9°C
Melānija, Imanta
Svētdiena, 19. augusts, 2018
10. februāris, 2016
Drukāt

Latvijā varētu nākties slēgt ap 10 skolām (8)

Foto - LETAFoto - LETA

Skolu tīkla optimizācijas rezultātā būt nepieciešams slēgt ap 10 skolām, Latvijas Televīzijas raidījumā “Rīta panorāma” teica izglītības un zinātnes ministra amata kandidāts Kārlis Šadurskis (V).

Viņš nevēlējās nosaukt precīzu skaitli, cik skolas būtu jāslēdz, taču uzsvēra, ka tie nav simti vai daudzi desmiti skolu. Tās esot aptuveni “desmit plus mīnus” mācību iestādes.

Politiķis norādīja, ka viņam nav precīzas statistikas par reālo bērnu skaitu skolās, tādēļ precīzu informāciju šobrīd pateikt nevarot. Taču, galvenais princips tiks ievērots, ka mazākajiem bērniem līdz 4.klasei, mācību iestādei jābūt pēc iespējas tuvāk mājām.

Kā ziņots, “Vienotības” izglītības un zinātnes ministra amata kandidāts Šadurskis par vienu no galvenajiem mērķiem min racionāla izglītības iestāžu tīkla izveidi sadarbībā ar pašvaldībām.

Partijas “Vienotība” valde vakar nolēma izglītības un zinātnes ministra amatam topošajā valdībā virzīt Saeimas Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas vadītāju Šadurski, ekonomikas ministra un premjera biedra amatam – Finanšu ministrijas parlamentāro sekretāru Arvilu Ašeradenu, bet labklājības ministra amatam – pašreizējo finanšu ministru Jāni Reiru.

Šadurskis ir bijis izglītības un zinātnes ministrs Einara Repšes valdībā no 2002.gada novembra līdz 2004.gada martam. Viņš Latvijas Universitātē ieguvis matemātikas doktora grādu. Šadurskis kā deputāts darbojies vairākos Saeimas sasaukumos, strādājis arī Eiropas Parlamentā, tāpat viņš arī ir profesors Rīgas Tehniskajā universitātē.

Politiķis jau iepriekš norādīja – ja būtu ministrs, tad pedagogu samaksas jaunais modelis tiktu sagatavots trīs mēnešu laikā, lai pēc tam par to varētu diskutēt ar iesaistītajām pusēm. Šadurskis ir pārliecināts, ka pedagogu minimālajam atalgojumam jābūt ievērojami augstākam nekā pašlaik un atalgojuma skaitļi varētu būt līdzīgi pašlaik izstrādātā modeļa projektā minētajiem. Politiķis būtu gatavs īstenot arī plašākas reformas, tostarp nepieciešams virzīties uz mūsdienīga skolu tīkla ieviešanu.

Pievienot komentāru

Komentāri (8)

 1. Latvija var slegt 10 skolas.Varbut ta butu saprotamak ?

 2. virzamies uz PAŠAPMĀCĪBU buršanā un pesteļošanā…

 3. Tas nenotiktu, ja mūsu gļēvie polītiķi apvienotu abas skolu sistēmas. Nav attaisnojuma paturēt okupācijas laikā ievesto aparteīdu izglītības laukā.

  • Tāmnieks/luterānis Atbildēt

   Protams, ka pirmais solis ir skolu apvienošana un pāreja uz mācībām TIKAI valsts valodā!
   Taču tas neatrisina problēmu. Ja pagastā ir pārdesmit bērnu, tad, esam godīgi, skola ir jāslēdz! Un te nelīdz raudāšana ko darīs skolotāji, kas notiks ar ēkām u.c. Arī šie jautājumi ir jārisina, taču jāsaprot, ka skolas slēgs!
   Daudz svarīgāk ir šos pārdesmit bērnus nogādāt uz ”izdzīvojošo” skolu. Ar steigu katram pagastam ir jāizvērtē savas ekonomiskās iespējas un jānolemj kā rīkoties- vai katru dienu vest bērnus uz šo skolu, vai izveidot labiekārtotu internātu ar vismaz četrreizēju ēdināšanu, tehnikas, mākslas, sporta un citiem pulciņiem. Pirmajām četrām klasēm gan vajag saglabāt skolu pēc iespējas tuvāk mājām. Kaut vienu (divas) kopēju klasi!
   Jāizvērtē, kurš pagasts par ko un cik maksās, kādi vajadzīgi skolotāji vakara nodarbībām, kur viņi dzīvos, arī, kādas vajadzīgas jaunas likumdošanas iniciatīvas un gan jau vēl daudz kas nenosauktais. Ir jārīkojas, jāpieskaņojas demogrāfijas radītām problēmām un ir jāsaprot, ka viss maksā naudu! Tikai to naudu, ko PAŠI spējam samaksāt, nediedelējot no tikpat “bagātā” kaimiņpagasta.

 4. Cit tas ir nožēlojami! Atbildēt

  Skolu tīkla optimizācijas rezultātā būt nepieciešams slēgt ap 10 skolām, Latvijas Televīzijas raidījumā “Rīta panorāma” teica izglītības un zinātnes ministra amata kandidāts Kārlis Šadurskis (V).
  —————————-
  Tikai IDIOTI pastalnieku LV ir par STULBU, lai saparstu, ka tā tiek …GRAUJ LV valsts pamati…
  Vai IDIOTUS ar sūdainu mietu būs jāaizdzen uz laukiem, lai redzētu, kas PATIESĪBĀ notiek LV laukos?

  NAV brīnums, ka Kārlis Ulmanis tādus pašus IDIOTUS un DĪKDIEŅUS patrieca no siltajiem kantoru aizgaldiem …

 5. ja jau mums latvijā tik maz iedzīvotāju ka viss jāklapē ciet,kāpēc nesarūk ierēdņu skaits?

 6. Slēdzat tik visu ciet un āmen, jau tapāt vāks visam , ko tur vairs

 7. Izskatās, ka šobrīd “augšas” ļoti šauri un “vienvirzieniski” skatās uz skolu (ne tikai “mazo”) slēgšanu. Bet kas notiks ar ēkām? Daudzas savulaik ir renovētas par Eiropas naudu. Skolotājiem? Kādos apstākļos skolas varētu atkal tikt atvērtas? Kas tam būtu nepieciešams? Ja būtu kaut kāda dinamika (piemēram, 10 slēdzam, 10 atveram), situācija neliktos tik drūma un bezcerīga.

Draugiem Facebook Twitter Google+