×
Mobilā versija
Brīdinājums +18°C
Vilis, Vilhelms
Pirmdiena, 28. maijs, 2018
15. marts, 2016
Drukāt

Latvijā varētu tikt ierobežota “RTR Planeta” translācija (5)

Ekrānšāviņš no youtube.comEkrānšāviņš no youtube.com

Nacionālā elektronisko plašsaziņas līdzekļu padome (NEPLP) konstatējusi nopietnus pārkāpumus Krievijas telekanāla “RTR Planeta” saturā un šī iemesla dēļ gatavojas ierobežot tās translāciju Latvijā, šovakar vēstīja ”TV3 Ziņas”.

Padomes priekšsēdētāja Aija Dulevska raidījumam sacīja, ka pašlaik notiek darbs pie tā, lai sagatavotu dokumentāciju attiecībā uz “RTR Planeta”, jo konstatēti trīs pārkāpumi, kas esot ļoti nopietns rādītājs.

Dulevska norādīja, ka par to informēta arī Eiropas Komisija (EK), un tiek pieļauts, ka nāksies domāt par “kardinālu risinājumu”. Ja EK lēmums būs pozitīvs, Latvijas teritorijā kanāla pārraide varētu tikt slēgta, vēsta raidījums.

LETA jau vēstīja, ka pagājušā gada maijā NEPLP izteica brīdinājumu Latvijas kabeļoperatoriem par kanāla “RTR Planeta” translāciju bez retranslācijas atļaujas, jo nebija pieņemti lēmumi par šī kanāla retranslāciju Latvijā.

NEPLP toreiz pavēstīja, ka TV programma “RTR Planeta”, pēc programmas pilnvarotā pārstāvja SIA “Baltic Media Union” vēstulē NEPLP sniegtās informācijas, ir Latvijā uz laiku aizliegtā kanāla “Rossija RTR” viena no versijām.

NEPLP pērn pieņēma lēmumu uz trim mēnešiem ierobežot TV kanāla “Rossija RTR” retranslāciju Latvijā, jo programmas ziņu un citos raidījumos konstatēta kara propaganda, kas pārkāpj Elektronisko plašsaziņas līdzekļu likumu. Šāda informācija programmā “Rossija RTR” tikusi atspoguļota regulāri.

Minētais NEPLP lēmums stājās spēkā pērn 8.aprīlī, bet no 8.jūlija to atkal ļāva retranslēt.

Pievienot komentāru

Komentāri (5)

  1. Neticu,jo Vējonim nav svarīga valsts drošība,bet gan krievu mēdiju melošanas iespējas,t.s., vārda brīvība.Lai gan mani cenzē uz velna paraušanu.Būs jāsūdz Vējonim lai arī manu “brīvību”aizstāv.

  2. Patiesības ministrija atklāja pārkāpumus kanāla saturā

  3. vai tu amērikas balsi neklausījies? Atbildēt

    Netērē, Duļa, manu nodokļos nomaksāto naudu IEROBEŽOŠANAI; kas gribēs redzēt to sūdu – tāpat atradīs …

  4. Žēl, vienīgiasi kanāls, ko skatos

    • Tad jau tu esi nepareizā valstī iekārpījusies.Brauc kā šleseriene uz Moskovu apraudāt fašistu ideoloģijas “apspiešanu”.Staļina/Putina idejas dzīvo arī ES valstī??

Draugiem Facebook Twitter Google+