×
Mobilā versija
Brīdinājums +17.0°C
Alberts, Madis
Pirmdiena, 18. jūnijs, 2018
13. marts, 2014
Drukāt

Latvijā veikta unikāla operācija rokas ķirurģijā

Foto - LETAFoto - LETA

3. martā Mikroķirurģijas centrā veikta endoskopiskā kubitālā tuneļa operācija, kas ir pirmā šāda veida operācija Latvijā. Operāciju veica Dr. Uldis Krustiņš un Dr. Mārtiņš Kapickis. Klātienē ar šo metodi ārsti pirmo reizi iepazinās pirms trim gadiem praktisko apmācību seminārā 1. Baltijas rokas ķirurgu kongresā un nolēma, ka šādu operāciju nepieciešams ieviest arī Latvijā, portāls “LA.lv” uzzināja Mikroķirurģijas centrā.

Pagājušā gada decembrī vairāki Mikroķirurģijas centra ārsti Berlīnē apmeklēja kursus, ko organizēja visā pasaulē pazīstamais šīs ārstēšanas metodes ieviesējs profesors R.Hofmanis. Savukārt šī gada februārī Centrs iegādājās nepieciešamo aparatūru.

Kubitālais tunelis atrodas elkoņa locītavas iekšpusē, un caur to iet elkoņa nervs. Visbiežākie traucējumi, ar ko pie ārstiem griežas pacienti, ir mazā pirkstiņa un zeltneša tirpšana. Ja šis nervs ir nospiests ilgstoši, izdilst plaukstas muskuļi un vairs nav iespējamas precīzas pirkstu kustības.

Līdz šim kubitālā tuneļa sindroma operācijas tika veiktas ar gariem (20–25 cm) griezieniem pa augšdelma, elkoņa un apakšdelma iekšējo virsmu. Lieki piebilst, ka sadzīstot brūce rada rētu, kas var ne tikai traucēt kosmētiski, bet arī radīt saaugumus un atsevišķos gadījumos atkārtoti nospiest nervu. Ar jauno metodi operācijas grieziens un vēlāk arī rēta ir tikai 1,5–2 cm gari, savukārt nerva kompresijas recidīva risks ir niecīgs.

Jaunā aparatūra un metodika būs izmantojamas ne tikai elkoņa nerva kompresiju ārstēšanā, bet arī citas lokalizācijas nervu endoskopiskajā ķirurģijā, kā arī nervu, cīpslu un, iespējams, arī asinsvadu transplantātu paņemšanai minimāli invazīvā tehnikā un cīpslu saslimšanu diagnostikā. No šīs metodes ieviešanas ieguvēji būs visi. Pacientiem tiks veiktas mazāk traumatiskas operācijas, un viņi ātrāk varēs atgriezties darbā. Savukārt ārsti tagad ir apguvuši progresīvu medicīnas tehnoloģiju, ko turpmāk varēs lietot un pilnveidot ikdienas darbā.

Mikroķirurģijas centrs ir viens no vadošajiem un lielākajiem plastiskās ķirurģijas centriem Baltijas valstīs. Mikroķirurģijas centrs nodrošina augstas kvalitātes uz medicīnas zinātnes pierādījumiem balstītus pakalpojumus (evidence based medicine), kas ļauj sniegt vislabākos ārstēšanas rezultātus, garantējot pacientam maksimālu drošību. Kvalificētie speciālisti un augstie drošības standarti ir padarījuši Mikroķirurģijas centru par pazīstamu un respektablu medicīnas iestādi ne tikai Latvijā, bet arī Eiropā un pasaulē.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+