Latvijā
Sabiedrība

Latvijā vēl pieci “melnie vanagi” 16

Foto – Evija Trifanova/LETA

Oktobra beigās, agrākais, Latvijā ieradīsies vairāki ASV Gaisa spēku helikopteri “Black Hawk” (“Melnais vanags”, attēlā), lai piedalītos ASV īstenotajā operācijā “Atlantic Resolve”.

“Latvijā rotācijas ietvaros tiks dislocēti pieci “Black Hawk” helikopteri,” informē ASV vēstniecības Latvijā preses un kultūras atašejs Čads Tvitijs. Šie helikopteri tikšot izvietoti Nacionālo Bruņoto spēku Gaisa spēku aviācijas bāzē Lielvārdē, un līdzi dosies arī 60 karavīri. “Iespējams, ka apmācību ietvaros Latvijā īslaicīgi var ierasties vēl papildu pieci līdz septiņi helikopteri, tātad kopā Latvijā varētu atrasties ne vairāk par divpadsmit,” uzsvēra Č. Tvitijs. Vēstniecības pārstāvis informēja, ka pašlaik sākusies ASV armijas kaujas brigāžu rotācija Eiropā. Pēc deviņiem Eiropā pavadītiem mēnešiem 10. kaujas aviācijas brigādi no Ņujorkas nomainīs 1. gaisa kavalērijas brigādes 1. divīzija. no Teksasas. No novembra līdz nākamā gada augustam kopumā Eiropā tiks dislocēti 89 helikopteri, no tiem lielākā daļa – Vācijā.

Krievijas propagandas medijs “Sputnik Latvija”, atsaucoties uz “RT” (“Russia Today”), ziņoja, ka novembra sākumā uz Latviju tikšot nogādāti kopumā 76 helikopeteri, starp kuriem būšot “Black Hawk”, “Apache” un Chinook” helikopeteri. Minētais helikopteru skaits vien izraisa šaubas, jo šādam daudzumam lidaparātu nepieciešami arī lieli apkopes un loģistikas resursi. Č. Tvitijs uzsver, ka “Sputnik” izplatītā informācija neesot patiesa un Latvijā netikšot dislocēti 76 helikopteri. Krievijas mediji NATO regulāri pasniedz kā draudu, kas gatavojas uzbrukt Krievijai, un pārspīlējums par daudzajiem ASV helikopteriem, kas pulcējas pie Krievijas robežām, tajā lieliski iederas.

LA.lv