×
Mobilā versija
Brīdinājums +22.4°C
Jautrīte, Kamila, Digna, Sāra
Ceturtdiena, 19. jūlijs, 2018
18. oktobris, 2017
Drukāt

Latvijā vēl pieci “melnie vanagi” (1)

Foto - Evija Trifanova/LETAFoto - Evija Trifanova/LETA

Oktobra beigās, agrākais, Latvijā ieradīsies vairāki ASV Gaisa spēku helikopteri “Black Hawk” (“Melnais vanags”, attēlā), lai piedalītos ASV īstenotajā operācijā “Atlantic Resolve”.

“Latvijā rotācijas ietvaros tiks dislocēti pieci “Black Hawk” helikopteri,” informē ASV vēstniecības Latvijā preses un kultūras atašejs Čads Tvitijs. Šie helikopteri tikšot izvietoti Nacionālo Bruņoto spēku Gaisa spēku aviācijas bāzē Lielvārdē, un līdzi dosies arī 60 karavīri. “Iespējams, ka apmācību ietvaros Latvijā īslaicīgi var ierasties vēl papildu pieci līdz septiņi helikopteri, tātad kopā Latvijā varētu atrasties ne vairāk par divpadsmit,” uzsvēra Č. Tvitijs. Vēstniecības pārstāvis informēja, ka pašlaik sākusies ASV armijas kaujas brigāžu rotācija Eiropā. Pēc deviņiem Eiropā pavadītiem mēnešiem 10. kaujas aviācijas brigādi no Ņujorkas nomainīs 1. gaisa kavalērijas brigādes 1. divīzija. no Teksasas. No novembra līdz nākamā gada augustam kopumā Eiropā tiks dislocēti 89 helikopteri, no tiem lielākā daļa – Vācijā.

Krievijas propagandas medijs “Sputnik Latvija”, atsaucoties uz “RT” (“Russia Today”), ziņoja, ka novembra sākumā uz Latviju tikšot nogādāti kopumā 76 helikopeteri, starp kuriem būšot “Black Hawk”, “Apache” un Chinook” helikopeteri. Minētais helikopteru skaits vien izraisa šaubas, jo šādam daudzumam lidaparātu nepieciešami arī lieli apkopes un loģistikas resursi. Č. Tvitijs uzsver, ka “Sputnik” izplatītā informācija neesot patiesa un Latvijā netikšot dislocēti 76 helikopteri. Krievijas mediji NATO regulāri pasniedz kā draudu, kas gatavojas uzbrukt Krievijai, un pārspīlējums par daudzajiem ASV helikopteriem, kas pulcējas pie Krievijas robežām, tajā lieliski iederas.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. … RT turpina musinat skatitajus ar meliem un nepatiesam vai uzpustam zinam … nav saja puse redzets ne dzirdets kaut kas no Baltijai piederosas patiesibas: par lauztiem ligumiem, un varmacigu okupaciju, deportacijam, teritoriju nelegalam piesavinasanam, 5. kolonnu atstasanu pagride un aktivizesanu pec nelegalo okupaciju izbeigsanas, aktualo un smalka genocida turpinasanu, ka ari kolonizaciju un deportacijam, ka ari citu necilvecisku spaidu un represiju ieviesanu pret autohtonam Baltu tautam un to noliegsanu … pat Primakova organizeto un pec okupacijas panakto Bezabrenes/Latvijas neokolonizaciju, ar ieksejo vecas nomenaklaturas palidzibu …!!!
    … Vai Krievija doma atdot Abrenes un citu Bezabrenes/Latvijas nelegali piesavinatas teritorijas; vai ta ir samaksajusi par Baltijas okupaciju sekam …???
    … Vai Krievija izbeigs savu politiku pret Baltiju, un sakusi domat par atstato 20 000 virsnieku repatriaciju; vai izbeigs aktivo un pretvalstisko darbibu, ka ari slepenas politiskas saites ar sis grupas un SX partijas, vadibas org. ?
    … Vai Krievija izbeigs reiz propagandet ar nepatiesam zinam, kas nak organizeta veida no trollu fermam un tikai satracina nezinisus abas valstis …?
    … Lidz tam bridim Bezabrenei neatliek nekas cits, ka kopa ar NATO sabiedrotiem, sagatavoties Krievijas imperialistiskas varas turpinosai un agresivai nostajai … un sakt atmaskot Kremla propagandas nepatiesibu!

Draugiem Facebook Twitter Google+