×
Mobilā versija
Brīdinājums +17.6°C
Emīlija, visu, kalendāros, neievietoto, vārdu, diena
Pirmdiena, 21. maijs, 2018
12. maijs, 2016
Drukāt

Latvija Vešņakovu izsauc “uz paklāja”; Kremlis pauž neizpratni (3)

Foto LETAFoto LETA

Šodien, 12. maijā, uz Ārlietu ministriju (ĀM) tika izsaukts Krievijas vēstnieks Latvijā Aleksandrs Vešņakovs. Ar vēstnieku tikās Ārlietu ministrijas valsts sekretārs Andrejs Pildegovičs, lai paustu Latvijas puses nostāju par Vešņakova pēdējā laika intervijām presē, tostarp par izteikumiem, ka Latvija un vairākas citas valstis “mērķtiecīgi demonizē Krieviju”, informēja ĀM.

Pildegovičs norādīja, ka vēstnieks savos publiskajos izteikumos ir pārsniedzis diplomātiskajā praksē pieņemtās robežas. Valsts sekretārs kā nepieņemamu minēja vēstnieka pausto kritiku rezidences valsts īstenotajai iekšpolitikai un ārpolitikai, apvainojumus Latvijai par meliem attiecībā uz Minskas vienošanās izpildi konflikta noregulējumam Ukrainā, pārmetumus par vēstures falsifikāciju. Kā absurds tika noraidīts vēstnieka apgalvojums, ka Latvijas valdība ierobežo Latvijas iedzīvotāju iespējas saņemt alternatīvu informāciju par pasaulē notiekošo.

Tāpat Pildegovičs izteica vilšanos, ka, neskatoties uz vēstnieka ilgo kadenci Latvijā, viņam nav izdevies līdz galam izprast Latvijā un tās sabiedrībā notiekošos procesus. Vēstnieks tika aicināts izvairīties no vēstījumiem, kas vērsti uz Latvijas sabiedrības šķelšanu.

Valsts sekretārs pauda neizpratni par Vešņakova centieniem radīt iespaidu, ka Latvijas politiskās izvēles kavē Latvijas-Krievijas sadarbību. Viņš atgādināja, ka Latvija vienmēr ir iestājusies par labām kaimiņattiecībām ar Krieviju, taču Krievijas īstenotā prettiesiskā Krimas aneksija un tās izprovocētais konflikts Ukrainas austrumos ir ietekmējuši šīs attiecības.

“Vienlaikus pat šajos sarežģītajos starptautiskajos apstākļos Latvija ir turpinājusi iespējamo un nepieciešamo dialogu ar Krieviju tādās jomās kā ekonomika, kultūra, pārrobežu sadarbība, kā arī sadarbība ārlietu, robežas un muitas dienestu starpā,” uzsvēra Pildegovičs.

Pievienot komentāru

Komentāri (3)

  1. Tāmnieks/luterānis Atbildēt

    A Saša slušajet, da jest!

  2. A kur teikts par virsrakstā minēto ”kremlis neizpratnē”?
    Un vispār, to vešņeku sen bija laiks aizrotēt!!!

Draugiem Facebook Twitter Google+