×
Mobilā versija
+11.0°C
Līksma, Bārbala
Trešdiena, 25. aprīlis, 2018
30. jūnijs, 2016
Drukāt

Latvijā vidējā piena iepirkuma cena gada laikā sarūk par 18,6% (5)

Foto - ShutterstockFoto - Shutterstock

Latvijā vidējā piena iepirkuma cena šā gada maijā salīdzinājumā ar aprīli ir samazinājusies par 3,8%, savukārt salīdzinājumā ar 2015.gada maiju tā sarukusi par 18,6%, liecina Latvijas Piensaimnieku centrālās savienības (LPCS) provizoriskie dati.

LPCS valdes priekšsēdētājs Jānis Šolks aģentūrai BNS sacīja, ka 2016.gada maijā vidējā piena iepirkuma cena bija 182,4 eiro par tonnu, kas ir par 1,3 centiem uz kilogramu mazāk nekā iepriekšējā mēnesī.

Arī jūnijā piena iepirkuma cena, iespējams vēl mazliet pazemināsies, taču būtisku izmaiņu piena iepirkuma cenās nebūs. “Nekas būtiski pasaulē šobrīd nav izmainījies, kas nāktu mums par labu. (..) Dzīvosim, redzēsim, bet es gribētu teikt, ka jūnija cenai būtiski nevajadzētu atšķirties no maija cenas,” sacīja Šolks.

Viņš arī pastāstīja, ka, neraugoties uz visām grūtībām piena nozarē, maijā piena iepirkums apmērs pārstrādei bija par 2% lielāks nekā iepriekšējos gados un ir lielākais līdz šim iepirktā piena apmērs. Tajā pašā laikā tas apliecina, ka nozarei būtu bijis vēl lielāks attīstības potenciāls, ja nebūtu iestājusies krīze.

Aģentūra BNS jau vēstīja, ka 2015.gada maijā vidējā piena iepirkuma cena bija 224 eiro par tonnu.

LPCS apvieno 13 piena pārstrādes uzņēmumus un piecus sadarbības partnerus, kas kopā realizē aptuveni 80% no Latvijā pārstrādātā piena.

Pievienot komentāru

Komentāri (5)

  1. Ko nozīmē 18,6% mazāka iepirkuma cena? Ja ganāmpulkā 100 slaucamas govis, tad turpat no 20 govīm piens tiek atdots par velti. Bet izdevumi govs barošanai, slaukšanai, u. c. paliek tie paši. Pārstrādātāji un tirgotāji ar to 20 govju pienu ērti savus zaudējumus sedz. Zemnieciņam ar ko segt nesanāk. Bet pie zaudējumu kompensācijas pārstrādātāji un tirgotāji paši pirmie.

  2. Nepietiek ,ka cena absurda,bet to pašu vēl dažs labs blēdis neatdod zemniekam.Kā piemēram Latvijas piens.Skaitījās zemnieku koop.,bet izrīkojas kā privātais uzņēmums.Prece jau sen iztirgota,bet naudiņas nav.Lielie varbūt jau ir saņēmuši,jo tā aizdomīgi klusi.Nāķ te kaut kādas atskaites vēstuļītes te no Trikātas administratora par iztirgoto un notērēto,tik mums paju biedriem no tā nekā.Lielas naudas saņem par mūsu izputināšanu tie kundziņi.Kur te tā taisnība?Ne mums nauda par pienu,kura ir tūkstošos,ne paju nauda.Ja jau iztirgo paju sabiedrības mantu,tad kur mūsu paju nauda?Kāpēc tiek pieļauta melnā darba cilvēka tik atklāta krāpšana?Tad gan veikli katru mēnesi atvilka koop. uzturēšanai un kur cents no litra Latvijas piena būvēšanai?Viss vilkam rīklē. Maksājiet kas mums pienākas un tad nevajadzēs jūsu dažus grašus,ko tā reklamējat,ka palīdzat.

  3. Liellajām saimniecībām varbūt ir 182€ ,bet man jau otru mēnesi nezkāpēc tikai 0,14€ par kg.?Sēdēt Rīgā un gudri …irst,jau lielie kungi ir dikti gudri!

  4. Un par cik procentiem samazinājusies cena veikalā?

    • Pareizs jautājums ir- par cik % pieaugusi piena cena veikalos? Igaunijā var nopirkt pienu par 39 centiem litrā, kefīru par 41 centu. Nu ļoti garšīgs! Ir arī dargāk, bet vai vērts tērēties?

Draugiem Facebook Twitter Google+