×
Mobilā versija
Brīdinājums +15°C
Viktors, Nils
Otrdiena, 19. jūnijs, 2018
22. februāris, 2018
Drukāt

Latvija – viena no lielākajām viltoto riepu izmantotājām Eiropā (9)

Foto - ShutterstockFoto - Shutterstock

Ik gadu Latvija viltoto riepu dēļ zaudē 11 miljonus eiro ieņēmumu, kas veido 17,8 % no nozares kopējā pārdošanas apjoma valstī. Savukārt akumulatoru nozarē tiek zaudēts 1 miljons eiro, kas veido 4,6 %. Šādi secinājumi izriet no tikko publicētā Eiropas Savienības Intelektuālā īpašuma biroja (EUIPO) pētījuma par intelektuālā īpašuma tiesību pārkāpumu ekonomiskajām izmaksām riepu un bateriju ražošanas nozarē.

Lielāks viltoto riepu patēriņš nekā Latvijā ir vēl tikai Lietuvā. Mūsu kaimiņvalstī zaudējumi legālajiem ražotājiem, mazumtirgotājiem un izplatītājiem riepu ražošanas nozarē ir – 19,2 % (15 miljoni eiro) no kopējā pārdošanas apjoma, savukārt Igaunijā – 9 % (4 miljoni eiro). Akumulatoru ražošanas nozarē Lietuva ik gadu zaudē 5 % (1 miljons eiro) no kopējā pārdošanas apjoma, savukārt Igaunija – 2,3 %.

Viltotas riepas vai akumulatori bieži šķiet autentiski, jo, spriežot pēc izskata, ir ļoti grūti atšķirt legālu izstrādājumu no viltojuma. Tādēļ patērētāji var netīšām iegādāties riepas, kas ir standartiem neatbilstošas vai nedroši un līdz ar to bīstami lietošanā. Viltotām riepām ir sliktāka saķere ar ceļu un tās biežāk plīst, norāda EUIPO.

Viltotas riepas, kurām ir 1,4 mm dziļš protektors, un atjaunotas riepas rada nepārprotamus riskus lietotāju drošībai, liecina pētījumi.

Savukārt viltotajiem akumulatoriem dažreiz nav drošības vārstu, kas nepieciešami, lai nepieļautu eksploziju un samazinātu pārmērīgu iekšējo spiedienu akumulatorā.

Pilnībā ar pētījumu var iepazīties šeit.

riepas_zaudetie_apjomi

Viltoto riepu dēļ zaudētie pārdošanas apjomi ES (2010.-2015.).Avots: EUOPO

Pievienot komentāru

Komentāri (9)

 1. Bez konkrētiem nosaukumiem tāda pļāpa vien ir….

 2. Tāpēc nepērku TOP brendus un man pofig. Bedres pie mums nešķiro Michelins, Good Years vai Chiai riepa – plīst visas.

 3. Šeit nepieciešama lietošanas pamācība Atbildēt

  Kā var viltot riepu? Uzdot par riepu to kas nemaz nav riepa? Un ko ar izskatu? To arī var viltot? Desas gabalam priekšā nolikt riepas fotogrāfiju, lai luņi iekrīt?

  • Riepas vilto tāpat kā, piemēram, zāles vai smaržas. Tu domā, ka pērc Goodyear un ceri, ka autiņš turēsies uz ceļa, bet nē…. Tev par 5 eiro lētāk pārdota Goodyear imitācija. Nu kaut kā tā

 4. Kas vispār ir viltota riepa? Atbildēt

  Zobrats vai nagla, ko uzdod par riepu????

 5. Ko vēl Latvijā dara? Jau sāk piegriezties.
  Pasaules gals sākas Latvijā…

 6. Kur ir attiecigās institūcijas, ka atļauj ievest un tirgot viltojumus? Kā pircējs var zināt, ka izvēlētā riepa vai akumulators ir viltojums?????

 7. Viltotas riepas ar 1,4 mm protektora dziļumu? Viltoti akumulatori bez drošības VĀRPSTA? Tiešām? Varbūt var lūgt šādus tekstus tulkot cilvēkiem, kuriem ir kaut mazākā nojēga par tehniku, automašīnām utt. Un pievienot orģinālā materiāla saiti, lai var iepazīties ar informāciju bez sačakarēta tulkojuma.

Draugiem Facebook Twitter Google+