Mobilā versija
+17.0°C
Pēteris, Pāvils, Pauls, Paulis
Ceturtdiena, 29. jūnijs, 2017
12. februāris, 2014
Drukāt

Latvija vienojas ar Lesoto (2)

Foto - AFP/LETAFoto - AFP/LETA

ANO mītnē Ņujorkā Latvijas un Lesoto pastāvīgie pārstāvji ANO parakstījuši vienošanos nodibināt Latvijas Republikas un Lesoto Karalistes diplomātiskās attiecības, lai veicinātu abu valstu sadarbību, ziņo Latvijas Ārlietu ministrijas preses dienests.

Lesoto Karaliste, kur dzīvo 2,2 miljoni cilvēku, ir kalnains anklāvs 30,3 tūkstošu kvadratkilometru platībā (mazāk nekā puse Latvijas), ko iekļauj Dienvidāfrikas Republika, kuras šahtās strādā daudzi lesotieši. Tas ir viens no retajiem apvidiem Āfrikā, kur ziemā ir sniegs, un trūcīgā karaliste piegādā ūdeni DĀR, no kurienes ieved vairumu citu preču. Lesoto eksportē ūdeni, dimantus, vilnu, lopus. Nacionālais ienākums uz vienu iedzīvotāju ir 1210 dolāru. Dzīves ilgums: 50 gadi vīriešiem, 48 gadi sievietēm. Galvenās valodas: sesoto un angļu. Bijušajā britu protektorātā karalim Letsijam III ir simboliska un vienojoša loma. Kopš neatkarības iegūšanas 1966. gadā valstī notikuši vairāki militārie apvērsumi, vēsta BBC. Lesoto ir viens no augstākajiem HIV-AIDS infekcijas līmeņiem pasaulē.

Pievienot komentāru

Komentāri (2)

  1. Nu, šitās attiecības mums noteikti līdz šim pietrūka 🙂

  2. Latvijas-Lesoto ass.

Itālija draud vairs neuzņemt nelegālos migrantus (1)Ārvalstu kuģi, kuros tiek vesti jūrā uzņemtie nelegālie imigranti, Itālijas ostās netiks uzņemti, ja vien citas Eiropas Savienības (ES) valstis neuzņemsies lielāku atbildības slogu imigrācijas krīzes risināšanā, trešdien pavēstīja augsta ranga informācijas avots valdībā.
Ķīnas karakuģi uz Baltijas jūruPlānotā Ķīnas karakuģu piedalīšanās jūlija nogalē Baltijas jūrā gaidāmajos manevros kopā ar Krieviju var pastiprināt spriedzi reģionā, uzskata Lietuvas ārlietu ministrs Lins Linkevičs.
Draugiem Facebook Twitter Google+