Mobilā versija
+1.3°C
Nanija, Ilgmārs
Trešdiena, 29. marts, 2017
12. februāris, 2014
Drukāt

Latvija vienojas ar Lesoto (2)

Foto - AFP/LETAFoto - AFP/LETA

ANO mītnē Ņujorkā Latvijas un Lesoto pastāvīgie pārstāvji ANO parakstījuši vienošanos nodibināt Latvijas Republikas un Lesoto Karalistes diplomātiskās attiecības, lai veicinātu abu valstu sadarbību, ziņo Latvijas Ārlietu ministrijas preses dienests.

Lesoto Karaliste, kur dzīvo 2,2 miljoni cilvēku, ir kalnains anklāvs 30,3 tūkstošu kvadratkilometru platībā (mazāk nekā puse Latvijas), ko iekļauj Dienvidāfrikas Republika, kuras šahtās strādā daudzi lesotieši. Tas ir viens no retajiem apvidiem Āfrikā, kur ziemā ir sniegs, un trūcīgā karaliste piegādā ūdeni DĀR, no kurienes ieved vairumu citu preču. Lesoto eksportē ūdeni, dimantus, vilnu, lopus. Nacionālais ienākums uz vienu iedzīvotāju ir 1210 dolāru. Dzīves ilgums: 50 gadi vīriešiem, 48 gadi sievietēm. Galvenās valodas: sesoto un angļu. Bijušajā britu protektorātā karalim Letsijam III ir simboliska un vienojoša loma. Kopš neatkarības iegūšanas 1966. gadā valstī notikuši vairāki militārie apvērsumi, vēsta BBC. Lesoto ir viens no augstākajiem HIV-AIDS infekcijas līmeņiem pasaulē.

Pievienot komentāru

Komentāri (2)

  1. Nu, šitās attiecības mums noteikti līdz šim pietrūka 🙂

  2. Latvijas-Lesoto ass.

Lielbritānija oficiāli sāks izstāšanos no ESLielbritānija trešdien spers bezprecedenta soli nezināmajā, sākot divus gadus ilgu izstāšanās procesu no Eiropas Savienības (ES). Lielbritānijas premjerministres Terēzes Mejas oficiāla vēstule
Lietuvas prokuratūra atklāj baisā nozieguma detaļas Lietuvas prokuratūra paziņojusi, ka bažas rada aizdomās par četru ģimenes locekļu nogalināšanu aizturētā 26 gadus vecā Egidija Anupraiša psihiskais stāvoklis.
Draugiem Facebook Twitter Google+