×
Mobilā versija
Brīdinājums +16.2°C
Dzidra, Dzidris, Gunita, Loreta
Svētdiena, 27. maijs, 2018
20. maijs, 2013
Drukāt

Latvijā viesojas kristiešu vienotības veicinātājs Kurts Kohs

Foto no K. Koha biroja arhīvaFoto no K. Koha biroja arhīva

Latvijā ieradies Vatikāna Pontifikālās kristiešu vienotības veicināšanas padomes prezidents kardināls Kurts Kohs. Viņš Latvijā uzturēsies līdz 23. maijam.

 

Katoļu informācijas centrs ziņo, ka vizītes mērķis ir klātienē iepazīties ar ekumenisma tradīcijām un praksi Latvijā, izveidot tiešu dialogu ar nozīmīgāko tradicionālo kristīgo konfesiju vadītājiem, kā arī pārrunāt valsts un baznīcas sadarbības jautājumus.

Rīt, 21. maijā, Latvijas Universitātes (LU) Mazajā aulā notiks konference “Identitāte un atvērtība”, kurā galveno uzrunu teiks augstais viesis. Konferenci atklās Saeimas spīkere Solvita Āboltiņa, aizsardzības ministrs Artis Pabriks un LU rektors Mārcis Auziņš, uzrunas teiks Latvijas Evaņģēliski luteriskās baznīcas arhibīskaps Jānis Vanags, Latvijas Pareizticīgās baznīcas virsgans, Rīgas un visas Latvijas metropolīts V. E. Aleksandrs, Romas katoļu baznīcas Latvijā Rīgas arhibīskaps metropolīts V. E. Zbigņevs Stankevičs. Konferencē piedalīsies Latvijas vēstnieks pie Svētā Krēsla Einars Semanis un apustuliskais nuncijs Baltijas valstīs arhibīskaps V. E. Luidži Bonaci.

Vatikāna Pontifikālās kristiešu vienotības veicināšanas padome kā atsevišķs sekretariāts tika izveidota pēc Vatikāna II koncila 1966. gadā, kad Vatikāns pieņēma lēmumu izveidot neatkarīgu struktūru, kuras pārziņā ir darbs ar ekumeniskiem jautājumiem. 1989. gadā sekretariātu pārveidoja par Pontifikālās kristiešu vienotības veicināšanas padomi. Kā tās prezidents K. Kohs ir iesaistīts Vatikāna ārpolitikas veidošanā ar mērķi veicināt sadarbību kristīgo konfesiju starpā. Viņš ir piedalījies pāvesta emeritus Benedikta XVI vizītēs, piemēram, uz Tuvajiem Austrumiem, kā arī ir iesaistīts Romas katoļu baznīcas un Pareizticīgās baznīcas dialogā Krievijā un Baltkrievijā.

2012. gada jūnijā par Pontifikālās kristiešu vienotības veicināšanas padomes locekli tika iecelts Rīgas arhibīskaps metropolīts Zbigņevs Stankevičs.

 

Vizītkarte

Kardināls Kurts Kohs

Dzimis 1950. gadā Šveicē.

No 1970. gada studējis Katoļu teoloģijas Lucernas universitātē Šveicē, vēlāk Vācijā.

Ordinēts par priesteri 1982. gadā.

Strādājis par dogmatikas un morālteoloģijas docentu Cīrihes universitātē un profesoru dogmatiskajā teoloģijā, liturģijā un ekumeniskajā teoloģijā Lucernas universitātē.

1995. gadā iecelts par Bāzeles bīskapu.

1998. – 2007. gadā bijis Šveices Bīskapu konferences viceprezidents, bet 2007. – 2009. gadā – tās prezidents.

2001. gadā kļuvis par kardinālu.

Par Pontifikālās kristiešu vienotības veicināšanas padomes prezidentu iecelts 2010. gada 1. jūlijā.

 

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+