Kultūra
Kultūrpolitika

Latvijā viesojas portugāļu grāmatu ilustrators un izdevējs Andrē Letrije0

Publicitātes foto

Latvijā no šodienas līdz 29. septembrim viesosies portugāļu ilustrators un izdevējs Andrē Letrija, aģentūru LETA informēja Latvijas Mākslas akadēmijā (LMA).

Šodien plkst. 14.30 korpusā K2 (ieeja no pagalma) LMA aicina visus interesentus apmeklēt Letrijas “Artist Talk” vieslekciju.

Letrija ir ilustrators, viņš ilustrē gan bērnu grāmatas, gan sadarbojas ar laikrakstiem un žurnāliem. Viņa grāmatas ir saņēmušas Portugāles ilustrāciju balvu, tās izdotas arī ASV, Lielbritānijā, Spānijā, Itālijā, Dienvidkorejā un citviet. Letrija saņēmis “Society for News Design” balvu par izcilību grāmatu ilustrācijā. Viņš ir piedalījies starptautiskās izstādēs, piemēram, Bratislavas Bienālē, prestižajā Boloņas Bērnu Grāmatu tirgus ilustrāciju izstādē. Viņš ir strādājis arī kā animācijas filmu režisors un teātra scenogrāfs.

2010.gadā Letrija nodibināja savu izdevniecību “Pato Lógico”, kura ir iemantojusi starptautisku atpazīstamību, un tiek cienīta un augsti novērtēta nozares profesionāļu vidē. “Pato Lógico” izdotās grāmatas ir saņēmušas balvas Boloņas Bērnu grāmatu tirgū, kas ir lielākais un viens no nozīmīgākajiem pasākumiem bērnu grāmatniecības nozarē.

LMA notiekošās lekcijas laikā Letrija stāstīs par savu ilustratora karjeru, izdevniecības tapšanas procesu un mākslinieciskajiem izaicinājumiem ilustratora profesijā. Vizītes laikā ilustrators vadīs radošo darbnīcu ciklu LMA Grafikas katedras studentiem, kā arī radošās darbnīcas bērniem vairākās skolās Rīgā.

LA.lv