×
Mobilā versija
Brīdinājums +15.9°C
Anšlavs, Junora
Piektdiena, 25. maijs, 2018
4. maijs, 2014
Drukāt

Latvijā viesosies Igaunijas laikmetīgās dejas izrādes

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Ģertrūdes ielas teātris viesizrāžu cikla “Tuvāki kaimiņi” laikā skatītājiem piedāvās divas dejas izrādes, ko veidojuši jaunākās paaudzes dejas mākslinieki no Igaunijas, portālam LA.lv pavēstīja Ģertrūdes ielas teātra pārstāve Maija Pavlova.

Šī cikla pirmais viesis ir igauņu horeogrāfs Sīms Toniste ar komandu un izrādēm “Iztulkotie” un “Pastkarte”, kas būs skatāmas jau 9. un 10. maijā.

Abas izrādes vieno trīs līdzautori un izpildītāji – Sīms Tīniste, Eike Ūlevaina un Jāks Sapas. Izrādē “Iztulkotie” viņiem pievienojusies profesionāla tulkotāja Kadri Poluvēra, savukārt “Pastkarte” tapusi, iedvesmojoties no mākslinieces Jaronas Ilo zīmējumiem, un sadarbībā ar horeogrāfi Olgu Privis.

“Iztulkotie”, kas būs skatāma 9. maijā plkst.19, ir asprātīga un humorpilna izrāde par tulkošanas neiespējamību dejā un dzīvē. Kā stāsta izrādes autori, ideja par “iztulkotajiem” radusies, kad viņi sākuši apzināties, cik bieži cilvēkiem šķiet, ka tie nesaprot laikmetīgo deju, it kā tai būtu slepena valoda, kas saprotama tikai mazai daļai cilvēku, savukārt pārējiem būtu nepieciešamība pēc tulka, lai šo valodu saprastu.

“Mēs sākām pētīt, vai tulkošana dejā ir nepieciešama, iespējama un ko mēs vispār saprotam, kad sakām “tulkot”. Ātri vien tas pārtapa par nepārtrauktu procesu, kurā nemanot visi kļuva par tulkiem, tulkotājiem un tulkojamajiem. Un ir pārsteidzoši, cik daudz tiek pazaudēts tulkojumā.”

“Pastkarte”, kas būs skatāma 10. maijā plkst.19, ir sirsnīga izrāde par cilvēku attiecībām, kas tapusi, iedvesmojoties no igauņu mākslinieces Jaronas Ilo darbiem, un pirmizrādi piedzīvojusi pavisam nesen – šī gada 7. martā.

Izrāde tapusi neparastā veidā – māksliniece piedalījusies mēģinājumos kopā ar dejotājiem, ar saviem zīmētajiem stāstiem veidojot izrādes dramaturģiju. Šī izrāde veidojusies kā dialogs starp kustību un zīmējumu, kas galu galā rezultējusies sirsnīgā stāstā par cilvēku savstarpējām attiecībām, ar kuru var identificēties ikviens.

Viesizrādes tiek nodrošinātas ar Rīgas Domes un Ziemeļu un Baltijas valstu mobilitātes programmas “Kultūra” finansiālu atbalstu.

To nolūks ir iepazīstināt skatītājus ar jaunajiem laikmetīgās skatuves māksliniekiem un viņu darbiem no Baltijas un Ziemļvalstīm.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+