Kultūra
Literatūra

Latvijā viesosies islandiešu rakstniece, grāmatas “Briesmonītis teica NĒ!” autore0

Publicitātes foto

Ziemeļvalstu literatūras nedēļas īpašā viešņa šogad būs bērnu grāmatu rakstniece un ilustratore no Islandes Ausloiga Jonsdotira, informē Ziemeļvalstu Ministru padomes biroja Latvijā informācijas padomniece Inga Puriņa.

Ziemeļvalstu Literatūras nedēļa šogad notiek laika posmā no 12. līdz 18. novembrim. Tieši šim notikumam par godu Latvijā viesosies bērnu grāmatu rakstniece un ilustratore no Islandes Ausloiga Jonsdotira, lai tiktos ar mazajiem lasītājiem Rīgas sākumskolā “Domdaris”, Siguldas novada bibliotēkā, Jūrmalas Alternatīvajā skolā un Jūrmalas Centrālajā bibliotēkā.

Ausloiga Jonsdotira ir viena no autorēm, kas veidojusi bilžu grāmatu sēriju par Mazo briesmonīti un Lielo briesmonīti, kopā ar rakstniekiem Kallei Gietleru no Zviedrijas un Rākeli Helmsdālu no Fēru salām.

Visas deviņas sērijas grāmatas ir izdotas autoru izcelsmes valstīs: Islandē, Fēru salās un Zviedrijā, bet daudzas no tām tulkotas arī somu, norvēģu, dāņu, franču, spāņu, ķīniešu, lietuviešu, basku, katalāņu, kastīliešu, galisiešu, čehu un arābu valodās.

Grāmatiņa “Briesmonītis teica NĒ!”, kuru latviešu valodā tulkojis Dens Dimiņš un izdevis apgāds “Liels un mazs”, 2004. gadā saņēma Islandes Ilustratoru balvu un Islandes Labākās bērnu grāmatas balvu, kā arī tika nominēta Zviedrijas Bērnu grāmatu žūrijas balvai, bet 2018.gadā, viena no sērijas grāmatiņām, tika nominēta prestižajai Ziemeļvalstu Padomes bērnu un jauniešu literatūras balvai.

Ziemeļvalstu Literatūras nedēļa ir projekts, ko Ziemeļvalstīs administrē Biedrības Norden asociācija, bet Latvijā – Ziemeļvalstu Ministru padomes birojs Latvijā sadarbībā ar Latvijas Nacionālās bibliotēkas Bērnu Literatūras centru. Projektā var iesaistīties ikviena bibliotēka, skola vai biedrība. Lai arī šai nedēļai ir noteikts laika posms, lasījumi un nodarbības var notikt arī ārpus šīs nedēļas – visu novembri.

LA.lv