×
Mobilā versija
Brīdinājums +11.6°C
Ernestīne, Ingmārs, Akvelīna
Pirmdiena, 21. maijs, 2018
31. oktobris, 2014
Drukāt

Latvijā viesosies klasiskais krievu balets

Publicitātes foto.Publicitātes foto.

Rīgas kompānija “Meridiāna” sagatavojusi dāvanu baleta mākslas cienītājiem – Krievijas Nacionālā Baleta viesizrādes, kas piecās Latvijas pilsētās gaidāmas no 22. līdz 29. novembrim, portālam LA.lv pastāstīja Valmieras Kultūras centra sabiedrisko attiecību vadītāja Līga Tarbuna.

Katrā izrādes dienā būs iespējams vērot slavenos māksliniekus baletiestudējumā “Romeo un Džuljeta” un “Šopeniāna”, skatītāji varēs baudīt Pētera Čaikovska un Frederika Šopēna mūziku apvienojumā ar Jeļenas Radčenko un Mihaila Fokina oriģinālo horeogrāfiju, norāda Tarbuna. Dekorācijas un kostīmi, ko radījuši slaveni mākslinieki uz visiem laikiem palikuši baleta un tēlotājmākslas vēsturē kā nepārspēti šedevri.

Taču pašas galvenās personas uz skatuves būs baleta mākslinieki, starptautisko konkursu laureāti – Nurlans Tiņerbajevs un Marija Kļujeva.

1989. gadā divas leģendārās Lielā teātra zvaigznes Māris Liepa un Sergejs Radčenko nodibināja “Maskavas festivāls – balets” – pirmo neatkarīgu Krievijas kolektīvu, kas vēlāk tika pārdēvēts par Krievijas Nacionālo Baletu. Projekta mākslinieciskais vadītājs ir Krievijas Tautas nopelniem bagātais baletmākslinieks Sergejs Radčenko, vadošais Lielā teātra mākslinieks, Krievijas baleta leģendas – Maijas Pļiseckas – pastāvīgs partneris.

Turneja sāksies 22.11. Liepājas Olimpiskajā centrā, turpināsies 23.11. Rīgas Kongresu Namā, 27.11. – Tukuma pilsētas kultūras namā, 28.11. – Valmieras Kultūras centrā, 29.11. – Jelgavas Kultūras namā.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+