Kultūra
Kultūrpolitika

Latvijā viesosies pazīstamais Lietuvas publicists, prezidenta amata kandidāts Arvīds Jozaitis0

Foto: BNS/Scanpix/LETA

Rīgas Latviešu biedrības namā 18.septembrī plkst.10 norisināsies tikšanās ar Lietuvas prezidenta amata kandidātu Arvīdu Jozaiti, aģentūru LETA informēja Rīgas Latviešu biedrībā.

Jozaitis 1976.gada olimpiādē Monreālā ieguva bronzas medaļu, bet pašlaik darbojas kā filozofs, rakstnieks un publicists. Tāpat viņš ir viens no tautas kustības “Sajūdis” dibinātājiem un vadītājiem.

No 2009. līdz 2012.gadam Jozaitis darbojās Rīgā, iemācījās latviešu valodu un iedvesmojās grāmatas “Rīga – cita civilizācija” rakstīšanai. Pēcāk par Jozaitis par šo grāmatu saņēma saņēma Baltijas Asamblejas balvu.

Kā ziņots, provizoriski lēsts, ka Lietuvas prezidenta vēlēšanu pirmā kārta varētu notikt nākamā gada 12.maijā, bet otrā kārta – 26.maijā. Savukārt oficiālā priekšvēlēšanu kampaņa sāksies jau šī gada oktobrī vai novembrī, kad Seims pieņems lēmumu par vēlēšanu datumu.

Šajās vēlēšanās Lietuvas pilsoņiem būs jāizraugās, kas nomainīs amatā pašreizējo prezidenti, kuras otrais piecu gadu pilnvaru termiņš beigsies nākamgad vasaras vidū.

Līdzās Jozaitim par konkrētu nodomu kandidēt prezidenta vēlēšanās atklātībā jau paziņojis bijušais Lietuvas ārlietu ministrs un Eiropas Savienības (ES) diplomātiskās misijas vadītājs Krievijā Vīgauds Ušacks, Seima deputāti Žīgimants Paviļonis, Aušra Maldeiķiene un Naglis Puteiķis, kā arī Eiropas Parlamenta deputāts Valentīns Mazuronis.

Iespēju kandidēt apsver arī ekonomists Gitans Nausēda, kurš aizvadītajā nedēļā atstāja Lietuvas SEB bankas prezidenta padomnieka amatu.

Kā iespējamie kandidāti līdzās tiek minēti arī Seima deputāte, bijusī finanšu ministre Ingrīda Šimonīte, Eiropas Savienības veselības un pārtikas nekaitīguma komisārs Vītenis Andrjukaitis, Lietuvas premjerministrs Sauļus Skvernelis un Kauņas mērs Visvalds Matijošaitis.

LA.lv