Latvijā
Politika

Latvijā ierodas Ukrainas prezidents Zelenskis ar kundzi3

Foto: AP/ SCANPIX/ LETA

Trešdien Latvijā oficiālā vizītē ieradīsies Ukrainas prezidents Volodimirs Zelenskis ar kundzi Olenu Zelensku, aģentūru LETA informēja Latvijas Valsts prezidenta kancelejā.

Vizītes laikā plānota oficiālā Ukrainas prezidenta un viņa kundzes sagaidīšanas ceremonija laukumā pie Rīgas pils, tikšanās ar Valsts prezidentu Egilu Levitu, abu valstu delegāciju sarunas, kā arī Levita un Zelenska paziņojums presei.

Plānots, ka prezidenti pārrunās abu valstu attiecības, Eiropas Savienības un Ukrainas attiecības, kā arī apspriedīsies par Triju jūru iniciatīvu.

Pēc tam paredzēta svinīgā ziedu nolikšanas ceremonija pie Brīvības pieminekļa, tikšanās ar Saeimas priekšsēdētāju Ināru Mūrnieci (VL-TB/LNNK), kā arī saruna ar Ministru prezidentu Krišjāni Kariņu (JV).

Vizītes turpinājumā Zelenskis apmeklēs Rīgas Ukraiņu vidusskolu, Latvijas Okupācijas muzeju, aplūkos pieminekli, kas veltīts ukraiņu dzejniekam un māksliniekam Tarasam Ševčenko, un tiksies ar ukraiņu diasporas pārstāvjiem.

Vizītes noslēgumā viņš Rīgā, Antonijas iela 6, atklās piemiņas plāksni, godinot pirmās Ukrainas Tautas Republikas diplomātiskās misijas Rīgā izveidi 1920.gadā.

Kā vēstīts, Levits pagājušajā nedēļā pēc tikšanās ar Kariņu žurnālistiem sacīja, ka gaidāmās Ukrainas prezidenta vizītes laikā Latvijā cer ar kolēģi pārrunāt abu valstu divpusējās attiecības, kuras, pēc Valsts prezidenta domām, ir vērtējamas kā labas gan tirdzniecības, gan politiskās sadarbības jomās.

“Ar Ukrainas prezidentu es labprāt pārrunāšu viņa redzējumu par iekšpolitiku un ārpolitiku, kādas reformas prezidents iecerējis. Mēs varēsim viens otru tuvāk informēt par mūsu nostāju dažādos jautājumos,” piebilda Valsts prezidents.

Rīgā ierodas Ukrainas prezidents ar kundzi

Pēc Levita teiktā, ekonomikas jomā Latviju un Ukrainu vieno pēdējos gados aktualizētā tā dēvētā triju jūru – Baltijas, Melnās un Adrijas jūru – iniciatīva, kuras ietvaros šo reģionu valstis kopīgi attīsta infrastruktūras projektus, lai veicinātu šo Eiropas reģionu ekonomiku.

Arī Kariņš uzsvēra, ka Ukraina ir Latvijai labs un ciešs sabiedrotais. Premjers cer ar Zelenski pārrunāt to, kā šīs attiecības un sadarbību nākotnē pastiprināt.

Levits piebilda, ka Latvija konsekventi aizstāv Ukrainas teritoriālo integritāti. “ANO ģenerālajā asamblejā pieminēju to, ka Latvija neakceptē Ukrainas teritoriālās integritātes aizskārumu, un aicināju to atbalstīt arī citas valstis. Tam ir jāizskan starptautiski, lai ilgstoši noturētu aneksijas neatzīšanas politiku.

Ukrainas un Latvijas prezidenti noliek ziedus pie Brīvības pieminekļa

Mēs latvieši ļoti labi saprotam, ko tas nozīmē, jo mūsu gadījumā šāda Rietumvalstu politika ilga 50 gadus līdz Baltijas valstis atguva neatkarību. Patlaban tas ir svarīgi arī Ukrainai,” uzsvēra Valsts prezidents.

Ukrainas prezidenta vizītes laikā būs ierobežota satiksme vairākās ielās Rīgā

Ukrainas prezidenta Volodimira Zelenska vizītes laikā šodien vairākās Rīgas ielās tiks ierobežota satiksme, aģentūru LETA informēja Rīgas domē.

Šodien līdz plkst.11 tiks aizliegta transportlīdzekļu apstāšanās un stāvēšana Pils laukumā, Pils ielas posmā no Poļu gātes līdz Pils laukumam, un Mazajā Pils ielas posmā no Daugavas gātes līdz Pils laukumam.

Savukārt no plkst.7 līdz plkst.21 tiks aizliegts apstāties un stāvēt Teātra ielas abās pusēs, posmā no Aspazijas bulvāra līdz Vaļņu ielai, bet no plkst.7 līdz plkst.18 – Antonijas ielas abās pusēs, posmā no Andreja Pumpura ielas līdz ēkai Antonijas iela 2.

Tāpat no plkst.6 līdz plkst.13.15 tiks ierobežota satiksme Aspazijas bulvāra kreisajā pusē, 50 metru garā posmā no Kaļķu ielas virzienā uz Teātra ielu un Zigfrīda Annas Meierovica bulvāra labajā pusē, 50 metru garā posmā no Kaļķu ielas virzienā uz Smilšu ielu un Brīvības laukumā.

Vienlaikus šodien no plkst.7 līdz plkst.15.30 tiks liegts apstāties un stāvēt Brīvības bulvāra labajā pusē, posmā no Baumaņa skvēra līdz Elizabetes ielai, no plkst.15.45 līdz plkst.17 – pie ēkas Raiņa bulvārī 7, no plkst.7 līdz plkst.16 – Visvalža ielas abās pusēs, posmā no Ernesta Birznieka Upīša iela līdz ēkai Visvalža ielā 4a, bet no plkst.13 līdz plkst.14.30 Meistaru ielas labajā pusē, posmā no Laipu ielas līdz Amatu ielai.

Tostarp šajā dienā no plkst.10.20 līdz plkst.10.40 un no plkst. 12.30 līdz plkst.12.35 tiks slēgta transportlīdzekļu satiksme Pils laukuma un Muitas ielas krustojumā, Pils laukuma un Torņa ielas krustojumā (pie Latvijas Bankas), Pils laukuma un Krišjāņa Valdemāra ielas krustojumā un Pils laukumā. Tāpat nepieciešamības gadījumā no plkst.10.30 līdz plkst.11.20 Pils laukumā un no plkst.12.30 līdz plkst.13.15 Brīvības laukumā tiks ierobežota transportlīdzekļu satiksme un gājēju kustība.

Nacionālo bruņoto spēku Militārā policija sadarbībā ar Rīgas Pašvaldības policiju 16.oktobrī no plkst.11.15 līdz plkst.13.15 kontrolēs un nepieciešamības gadījumā aizliegs kuģošanas līdzekļu satiksmi pilsētas kanāla posmā no Latvijas Nacionālās operas un baleta ēkas gājēju tilta līdz gājēju tiltam pie Bastejkalna.

Šodien Rīgā pie pašvaldības ēkām pacels arī valsts karogus.

LA.lv