Dabā
Laika ziņas

Latvijā vietām spēcīgas pērkona lietusgāzes. Uzzini, vai svelme gaidāma arī nākamnedēļ!1

Foto-Shutterstock

Svētdienas, 29.jūlija, pēcpusdienā Ainažos gaiss sakarsis līdz +33 grādiem, un tik augsta gaisa temperatūra jūlijā Ainažos reģistrēta pirmo reizi, liecina Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra (LVĢMC) dati.

Līdz +33 grādiem tveice pastiprinājusies arī Zvejniekciemā, Siguldā, Skrīveros, Bauskā un Jelgavā. Galvaspilsētā gaisa temperatūra sasniegusi +32 grādus.

Svētdiena ir karstākā diena valstī kopš pērnā gada 12.augusta, kad Bauskā termometra stabiņš pakāpās līdz +34,3 grādiem.

Daudzviet Rietumlatvijā turpinās pērkona lietusgāzes. Spēkā LVĢMC izsludinātais oranžās krāsas brīdinājums par pērkona negaisu un stiprām lietusgāzēm valsts rietumu daļā.

Atsevišķi nelieli lietus mākoņi ir arī valsts centrālajā un austrumu daļā, un pastāv maza iespēja, ka kāds no tiem pāraugs negaisā.

Pērkona negaiss gan svētdien, gan pirmdien dažviet var sagādāt ne tikai ļoti intensīvu lietu, bet arī lokālu krusu un stipru vēju.

LVĢMC brīdina arī par augstu ugunsbīstamību mežos un karstuma turpināšanos nākamnedēļ.

Nedēļas pirmajā pusē, veidojoties gubu-lietus mākoņiem, rietumu un centrālajos novados gaidāmas lietusgāzes, kas vietām būs stipras. Pūšot lēnam vējam, atsevišķās vietās naktīs veidosies migla. Saglabāsies karsts un sutīgs laiks – naktī termometra stabiņš noslīdēs līdz +17..+22 grādiem, savukārt dienās gaidāmi +27..+32 grādi, pirmdien pat +33 grādi.

Nedēļas otrajā pusē, pastiprinoties ciklona ietekmei, pāri Latvijai virzīsies nokrišņu zonas, tādēļ karstums nedaudz atkāpsies – gaisa temperatūra dienā pakāpsies līdz +20..+25 grādiem, prognozē LVĢMC. Mākoņu daudzumam palielinoties, daudzviet gaidāms lietus un pērkona negaiss.

LA.lv