×
Mobilā versija
Brīdinājums +19.1°C
Rasma, Rasa, Maira
Trešdiena, 20. jūnijs, 2018
2. jūnijs, 2014
Drukāt

Mičiganā ceļi ir daudz briesmīgāki. Saruna ar Daini Rudzīti (2)

Foto - Viesturs SprūdeFoto - Viesturs Sprūde

Maija vidū Latvijā pusotru nedēļu ciemojās pirmskara Valsts kancelejas direktora Dāvida Rudzīša dēls, viens no Kārļa Ulmaņa krustdēliem Dainis Rudzītis. Par spīti 93 gadu vecumam, Rudzīša kungs ir mundrs un interesējas par pasaulē un dzimtenē notiekošo. Pēdējo reizi Latvijā bijis 2008. gadā, viņš teic, ka iespaids no ciemošanās palicis vispozitīvākais. Tikai latviešiem joprojām jāmācās vairāk uzsvērt pozitīvo.

“Tās jaunbūves, ko mēs te redzējām, – jaunā Latvijas Nacionālās bibliotēkas ēka, Cēsu koncertzāle, kultūras pils “Ziemeļblāzma” – ir vienreizējas. Cēsu koncertzālē un “Ziemeļblāzmā” turklāt ir lieliska akustika. Amerikā tā bieži vien nav. Uzcēla brīnišķīgu koncertzāli pie Detroitas upes, taču nevarēja to izmantot, jo akustika bija briesmīga,” iespaidos dalās sarunu biedrs. Apmeklēts arī Kārļa Ulmaņa muzejs “Pikšas”. Kad ieminos, ka Latvijā daudzi sūdzas par ceļu stāvokli, Rudzīša kungs atsaka: “Par Latvijas ceļiem nevaru sūdzēties, jo Mičiganā, kur dzīvoju, ceļi ir daudz briesmīgāki. Īpaši pēc pašreizējās bargās ziemas. Brīnos, kā vēl neesmu savu mašīnu salauzis.” Viesis spriež, ka Latvijā cilvēkiem, īpaši presei, piemīt paradums vienmēr vairāk uzsvērt negatīvo, bet nerunāt par pozitīvām lietām, kuru netrūkst. Lielākā nelaime ir pašapziņas trūkums. Tas, starp citu, izpaužoties arī latviešu valodas piesārņotībā ar ģermānismiem, rusicismiem un aizguvumiem no angļu valodas. Tāpat Latvijas valdībai pienāktos lielāku vērību piegriezt Latgalei, kā tas pastiprināti darīts “ulmaņlaiku” pēdējos gados: “Tas ir ļoti izšķiroši šajā brīdī, kad redzam, kāds propagandas vilnis nāk no austrumiem.”

VISU SARUNU LASIET ŠEIT

Pievienot komentāru

Komentāri (2)

  1. Ari Somālijā ir briesmīgi ceļi.

  2. Cienītais kungs saka daudz taisnības. Bet, protams, mums neder salīdzināt ceļu situāciju ar Mičiganu, bet drīzāk Somiju. Tas mums liks piestrādāt.

Draugiem Facebook Twitter Google+