×
Mobilā versija
Brīdinājums +14.6°C
Ilvija, Marlēna, Ziedone
Trešdiena, 23. maijs, 2018
15. septembris, 2013
Drukāt

Latvija zaudē Beļģijai un neiekļūst ceturtdaļfinālā

AFP/LETAAFP/LETA

Latvijas vīriešu basketbola izlase Eiropas čempionātā Slovēnijā zaudēja abas pēdējās otrā posma spēles – 91:102 pret Francju un 56:60 pret Beļģiju -, paliekot pie ceturtdaļfināla sliekšņa.

Skaistajam un pārliecinošajam Eiropas čempionāta sākumam Jeseņicē un ukraiņu sagraušanai Ļubļanā paliek nulles vērtība. Izšķirošā otrā posma spēle pret Beļģiju mūsējiem bija sliktākā visā turnīrā. Šķita, ka komanda ir nobijusies no pašu radītās iespējas iekļūt izslēgšanas spēlēs. Spēle nevedās, bumbas krita laukā no rokām un garām grozam. Bēdīgākais, ka tā arī neatradās neviens, kas varētu pavilkt līdzi komandu. Mēģinātāji bija, darītāji trūka. Lielāko spēles daļu Latvijas izlase bija iedzinējos. Pēdējās ceturtdaļas sākumā ar milzu pūlēm izdevās panākt 46:46. Sekoja trīs nepārdomāti uzbrukumi, vairākas kļūdas un neatgriešanās aizsardzībā – 46:55. Vēl izdevās pievilkt līdz 53:55, bija iespēja izglābties, taču precīza un droša roka nebija nevienam.

Latvijas izlasei šajā čemponātā nevens neko nedāvināja un visu bija jāizcīna pašiem. Bija jāuzvar Bosniju, Melnkalni un Maķedoniju, lai Ļubļanai cauri izskrietu nevis uz lidostu, bet gan otrā spēlēm. Bija jāuzvar Ukrainu un Beļģiju, lai turpinātu cīņu par pasaules čempionātu, taču palikām pusceļā. Ja bosnieši neizlaistu iekrāto pārsvaru pret lietuviešiem, uz Ļubļanu būtu braukuši ar vienu uzvaru. Ja ukraiņi piektdien negaidīti neuzvarētu serbus, iespējams, vakar būtu derējis arī zaudējums ar 17 punktu starpību. Palikām bez palīdzīgas rokas no malas un dāvanām, palikām bez ceturtdaļfināla. Kopumā veiksmīgajam Eiropas čempionātam paliks mieles – rezultāta ziņā šoreiz bija iespējas sasniegt vairāk.

 

EIROPAS ČEMPIONĀTS BASKETBOLĀ ĻUBĻANĀ (SLOVĒNIJA)

E grupa

Latvija – Beļģija 56:60 (15:14, 32:32, 42:46). Freimanis 10+11AB, Kuksiks 9, Strēlneks, Mejeris pa 7, Meiers 6, Bertāns 5, Blūms, Janičenoks, Šķēle pa 4; Maso 14, Mukubu 13, Hervelē 10, Tabu 8, de Zēuvs 5, Mūrs, van Rosoms pa 4, Muija 2.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+