×
Mobilā versija
Brīdinājums +23.4°C
Alberts, Madis
Pirmdiena, 18. jūnijs, 2018
1. oktobris, 2015
Drukāt

Latvija zaudē konkurētspējā

Foto-LETAFoto-LETA

Vakar publiskotajā Pasaules ekonomikas foruma “Globālās konkurētspējas indeksa ziņojumā 2015. – 2016. gadam” Latvija ierindota 44. vietā starp 140 aplūkotajām pasaules ekonomikām.

Salīdzinājumā ar iepriekšējo gadu, kad Latvija bija pakāpusies no 52. uz 42. pozīciju, šis Latvijai ir kritums par divām vietām.

Lietuva globālajā konkurētspējas indeksā atrodas 36. vietā, pakāpjoties no pagājušajā gadā ieņemtās 41. pozīcijas. Igaunija, kas iepriekšējā gadā ieņēma augsto 29. vietu, šogad ierindojas 30. pozīcijā.

Globālais konkurētspējas indekss balstās uz pasaules valstu salīdzinājumu atbilstoši 12 kritēriju grupām jeb pīlāriem: institūcijas, infrastruktūra, makroekonomiskā vide, veselība un pamatizglītība, augstākā izglītība un apmācība, produktu tirgus efektivitāte, darba tirgus efektivitāte, finanšu tirgu attīstība, tehnoloģiskā gatavība, tirgus lielums, biznesa vides kvalitāte un inovācijas.

Ziņojumu par Globālo konkurētspējas indeksu Latvijā pārstāv “SSE Riga” – Ilgtspējīga biznesa centrs, kura direktors Arnis Sauka paziņojumā medijiem uzsver: “Tāpat kā pagājušajā gadā, arī 2015. – 2016. gadā vislabāk Latvijai klājies attiecībā uz darba tirgus efektivitāti, kur valsts globālajā konkurētspējas indeksā ieņem 25. vietu, kas gan ir kritums no 17. vietas pērn. Šā indikatora komponents “algu noteikšanas elastība” ir ierindots ļoti augstajā 2. vietā pasaulē, bet komponents “sieviešu proporcija attiecībā pret vīriešiem darba tirgū” un “algas un produktivitātes proporcija” ieņem attiecīgi 21. un 23. vietu.”

konkuretsp_uzzina

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

konkuretspeja_tab

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+