×
Mobilā versija
+12°C
Marģers, Anastasija
Sestdiena, 21. aprīlis, 2018
9. decembris, 2015
Drukāt

Latvijai 2016. gadā sola straujāko izaugsmi starp Baltijas valstīm (4)

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Nordea bankas ekonomists Latvijā Gints Belēvičs prognozē, ka Latvija 2016. gadā pieredzēs ekonomisko izaugsmi 3% apmērā.

“2015. gadā Latvija būs uzrādījusi visspēcīgāko iekšzemes kopprodukta izaugsmi starp Baltijas valstīm. Visticamāk, izaugsme būs ap 2,4%, kamēr Lietuvā tuvāk 1,8%, bet Igaunijā – ap 1,3%. Nākamajā gadā Latvijas iekšzemes kopprodukta izaugsmes tempu Nordea banka prognozē 3% apmērā. Izaugsmes galvenais veicinātājs būs pēdējā laikā ierasti augstais privātais patēriņš, pieaugs arī valdības izdevumi, pozitīva tendence pēdējā pusgada laikā novērojama arī investīcijās, kam nākamgada vajadzētu pieaugt vēl vairāk. Eksports, lai gan piedzīvos izaugsmi, nebūs spēcīgs. Tam par galveno iemeslu turpinās būt ģeopolitiskās nesaskaņas un piesardzīgā globālo investīciju vide. Vēl lielāku IKP izaugsmi neļaus sasniegt preču un pakalpojumu imports, kas, pateicoties iedzīvotāju pirktspējai, turpinās palielināt tirdzniecības bilances deficītu,” prognozē Gints Belēvičs.

Pievienot komentāru

Komentāri (4)

 1. Biznesa Akadēmijas Rektors Atbildēt

  re, pirdels ar 3 dienu bardinuuzvelkkredita pirkto uzvalcinu un metas pravietot:))

  • Klāvs Mārtiņa dēls Atbildēt

   Par TĀDU izglītību, kāda ir viņam, tu vari tikai sapņot!!! Un tad arī tev, “biznesa akadēmijas rekotr”, uzvalku kredītā nebūs jāņem. 😉 Un kurš te ir pirdels?

 2. Labi, nedaudz iedzīsim Atbildēt

  Tas labi, nākošā gadā tad nedaudz pietuvosimies tālu uz priekšu izrāvušamies Igaunijai un Lietuvai.

Draugiem Facebook Twitter Google+