Mobilā versija
Brīdinājums +2.1°C
Evelīna, Mētra, Aurēlija
Svētdiena, 26. februāris, 2017
9. decembris, 2015
Drukāt

Latvijai 2016. gadā sola straujāko izaugsmi starp Baltijas valstīm (4)

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Nordea bankas ekonomists Latvijā Gints Belēvičs prognozē, ka Latvija 2016. gadā pieredzēs ekonomisko izaugsmi 3% apmērā.

“2015. gadā Latvija būs uzrādījusi visspēcīgāko iekšzemes kopprodukta izaugsmi starp Baltijas valstīm. Visticamāk, izaugsme būs ap 2,4%, kamēr Lietuvā tuvāk 1,8%, bet Igaunijā – ap 1,3%. Nākamajā gadā Latvijas iekšzemes kopprodukta izaugsmes tempu Nordea banka prognozē 3% apmērā. Izaugsmes galvenais veicinātājs būs pēdējā laikā ierasti augstais privātais patēriņš, pieaugs arī valdības izdevumi, pozitīva tendence pēdējā pusgada laikā novērojama arī investīcijās, kam nākamgada vajadzētu pieaugt vēl vairāk. Eksports, lai gan piedzīvos izaugsmi, nebūs spēcīgs. Tam par galveno iemeslu turpinās būt ģeopolitiskās nesaskaņas un piesardzīgā globālo investīciju vide. Vēl lielāku IKP izaugsmi neļaus sasniegt preču un pakalpojumu imports, kas, pateicoties iedzīvotāju pirktspējai, turpinās palielināt tirdzniecības bilances deficītu,” prognozē Gints Belēvičs.

Pievienot komentāru

Komentāri (4)

 1. Biznesa Akadēmijas Rektors Atbildēt

  re, pirdels ar 3 dienu bardinuuzvelkkredita pirkto uzvalcinu un metas pravietot:))

  • Klāvs Mārtiņa dēls Atbildēt

   Par TĀDU izglītību, kāda ir viņam, tu vari tikai sapņot!!! Un tad arī tev, “biznesa akadēmijas rekotr”, uzvalku kredītā nebūs jāņem. 😉 Un kurš te ir pirdels?

 2. Labi, nedaudz iedzīsim Atbildēt

  Tas labi, nākošā gadā tad nedaudz pietuvosimies tālu uz priekšu izrāvušamies Igaunijai un Lietuvai.

Slimība pārvarēta, atveseļojamies. ES vērtē Latvijas ekonomiku (4)Latvija pēdējos gados pieredzējusi vāju ekonomikas izaugsmi, ekonomiskās nenoteiktības un ES fondu krituma dēļ, bet īstermiņa prognozes ir pozitīvākas, teikts Eiropas Komisijas vērtējumā par finansiālo, ekonomisko un sociālo situāciju dalībvalstīs.
Putnu gripas dēļ Vītiņu pagastā saimnieki bažījas par cāļiem (1)Visām vistām un zosīm jāiztur trīs mēnešu ieslodzījums
Cenas noteic turīgākie: Zemgalē un Latgalē zeme dārgāka (1)Lauksaimniecībā izmantojamai zemei cenas noteic turīgākie zemnieki
Pasaulē
Pieaug saražotā siera un biezpiena apjoms; mocarellai - uzvaras gājiensSaskaņā ar provizoriskajām aplēsēm, pērn Latvijā saražotas 41 500 tonnas siera un biezpiena, kas ir 7,5% pieaugums salīdzinājumā ar 38 600 tonnām
Draugiem Facebook Twitter Google+