Sports
Basketbols

Latvijai 5. vieta Eiropā: citreiz priecātos, tagad… 16

foto – Edijs Pālens/LETA

Pēc Eiropas čempionāta ceturtdaļfinālu noslēguma kļuvis skaidrs, ka Latvijas izlase šajā turnīrā izcīnījusi piekto vietu.

Latvijas izlases gala vietu šajā Eiropas čempionātā izšķīra pēdējā ceturtdaļfināla spēle starp Serbiju un Itāliju. Latvijas līdzjutējiem, lai gan tādi Stambulas “Sinan Erdem” arēnā trešdien vairs nebija pamanāmi, izdevīgāka bija serbu uzvara. Tā mūs iecēla piektajā vietā. Augstākajā, kādu mūsu vīru basketbols sasniedzis pēc neatkarības atjaunošanas.

Aleksandra Džordževiča trenētā Serbija, ar kuru līdzvērtīgā cīņā samērojām spēkus turnīra pirmajā spēlē, drošā vadībā bija spēles lielāko daļu. Lai kā centās itāļi, nopietni apdraudēt pretinieka uzvaru viņiem neizdevās.

Citā ceturtdaļfināla spēlē Krievijas izlase trešajā ceturtdaļā atspēlēja desmit punktu deficītu un ar 74:69 pārspēja Grieķiju. Tribīnēs labu atmosfēru radīja sabraukušie grieķu līdzjutēji, taču nu mājās jādodas arī viņiem. Kā ierasts, Krievijas spēle lielā mērā bija atkarīga no komandas līdera Alekseja Šveda spēles. Pirmajā puslaikā viņš trāpīja tikai vienu no septiņiem metieniem, otrajā iespēlējās un kopā guva 26 punktus. Pēc diviem izgāztiem kontinenta turnīriem Krievija atkal piedalīsies cīņā par medaļām. Viņiem pēdējais lielais panākums bija 2012. gada olimpiskās bronzas medaļas.

Tagad tikai varam noplātīt rokas – divas mūsu grupas komandas Krievija un Serbija spēlēs pusfinālā. Ar abām komandām spēlējām līdzīgi, krievus pratām uzvarēt (94:79), ar abām pirmo posmu pabeidzām ar pozitīvu 4-1 bilanci, bet par medaļām cīnīsies viņi.

Pēc ceturtdaļfināliem varam pavilkt jaunu svītru statistikas ailēs. Kristaps Porziņģis ar vidēji 23,6 punktiem rezultatīvāko spēlētāju sarakstā ir trešais pēc Alekseja Šveda (24,0) un Vācijas izlases līdera Denisa Šrēdera (23,7). Tāpat Porziņģis ar 13 bloķētiem metieniem paliek pirmais šajā rādītājā, savukārt Jānis Strēlnieks ar 6,6 atlēkušajām bumbām ir ceturtais. Pēc efektivitātes rādītājiem Porziņģim turnīrā ir trešā vieta, Jānim Timmam – 13. Par Latvijas izlases spēlētā basketbola daili liecina fakts, ka mūsējie mājās aizbrauca kā Eiropas čempionāta rezultatīvākā komanda.

Trešdienas vakarā, vērojot pēdējās divas ceturtdaļfināla spēles, bija skumja sajūta. Neviena no tovakar laukumā spēlējušajām komandām nespēlēja tik skaisti kā to Stambulā darīja latvieši. Vairāk pozicionāls basketbols, sarežģīti taktiskie risinājumi. Latviešu iztrūkumu te pamana daudzi.

Saistītie raksti

FIBA televīzijas operatori pukojas, ka tagad dienas momentu atrašana vairs neesot viegls darbs. Kamēr te laukumā lidoja Kristaps Porziņģis, bez liekas video šķērēšanas derēja teju vai viss.
Aprunājos ar krievu un serbu žurnālistiem. “Jūs bijāt pelnījuši vismaz pusfinālu. Tāds basketbols te pietrūks,” sacīja kolēģi. “Latvijai ir unikāla komanda, mūsu tikšanās atgādināja NBA spēli. Ļoti talantīgi, daudzveidīgi spēlētāji, bet Porziņģis ir viens no universālākajiem un talantīgākajiem spēlētājiem pasaulē,” par mums sacīja Slovēnijas izlases galvenais treneris Igors Kokoškovs, kurš daudzus gadus strādājis NBA apritē.

Sapņosim un gaidīsim nākamos lielos turnīrus, bet Stambulā pusfinālos spēlēs Slovēnija – Spānija un Serbija – Krievija.

EIROPAS ČEMPIONĀTS STAMBULĀ (TURCIJA)
Ceturtdaļfināli
Krievija – Grieķija 74:69
(31:37, Šveds 26; Kalatess 25).
Serbija – Itālija 83:67 (44:33, Bogdanovičs 22; Belinelli 18).

Latvijas izlase Eiropas čempionātos
1935. gads 1. vieta
1937. gads 6. vieta
1939. gads 2. vieta
1993. gads 11. vieta
1995. gads nekvalificējās
1997. gads 16. vieta
1999. gads nekvalificējās
2001. gads 8. vieta
2003. gads 13. vieta
2005. gads 14. vieta
2007. gads 13. vieta
2009. gads 13. vieta
2011. gads 22. vieta
2013. gads 11. vieta
2015. gads 8. vieta
2017. gads 5. vieta

LA.lv