Ekonomika

Latvijai atkal būs ekonomiskā pārstāvniecība ASV, aktīva interese zivrūpniekiem 16


Ilustratīvs foto
Ilustratīvs foto
Foto – Shutterstock

Latvijai atkal būs ekonomiskā pārstāvniecība ASV. Latvijas Investīciju un attīstības aģentūra (LIAA) izsludinājusi konkursu uz Latvijas Ārējās ekonomiskās pārstāvniecības Amerikas Savienotajās Valstīs (ASV) vadītāja amatu, liecina informācija oficiālajā izdevumā “Latvijas Vēstnesis”.

Latvijas Ārējās ekonomiskās pārstāvniecības ASV vadītājam jāizplata informācija ASV kompānijām par Latvijas tautsaimniecību, nozarēm, uzņēmējdarbības vidi, Latvijas uzņēmumiem un to precēm, sadarbības iespējām. Vadītājam jāpiedalās investīciju piesaistes stratēģijas īstenošanā, kā arī jāsniedz Latvijas uzņēmējiem informācija par ASV kompāniju pieprasījumu pēc Latvijas precēm un pakalpojumiem.

Pārstāvniecības vadītājam arī jāorganizē ASV kompāniju vizītes Latvijā un Latvijas uzņēmēju vizītes ASV, jāsniedz atbalsts biznesa kontaktu dibināšanā, jāorganizē Latvijas uzņēmumu produktu virzīšana ASV tirgū, jāmeklē un jāuzrunā potenciālie sadarbības partneri, kā arī jāorganizē ārējā mārketinga pasākumi ASV.

Uz amatu var pretendēt kandidāti ar augstāko akadēmisko vai otrā līmeņa profesionālo augstāko izglītību starptautiskajās ekonomiskajās attiecībās, vadības zinībās vai tirgzinībās. Pretendentam jābūt vismaz trīs gadu pieredzei vadošā amatā, amata pienākumiem atbilstošai darba pieredzei starptautiskajā uzņēmējdarbībā, mārketingā vai tirdzniecībā. Par priekšrocību tiks uzskatīta kandidāta pieredze ASV biznesa un sadzīves vidē.

LETA jau rakstīja, ka Latvijas ārējā ekonomiskā pārstāvniecība ASV strādāja no 2005. līdz 2009.gadam. Izvērtējot uzņēmēju vajadzības un pārstāvniecību darbības efektivitāti, kā arī ņemot vērā nepieciešamību 2009.gadā būtiski samazināt valsts izdevumus, tika pieņemts lēmums par pārstāvniecības ASV slēgšanu.

Savukārt šā gada martā intervijā aģentūrai LETA Ministru prezidenta biedrs, ekonomikas ministrs Arvils Ašeradens pauda, ka augot Latvijas uzņēmēju interesei par ASV, Latvija šajā valstī varētu atvērt LIAA pārstāvniecību.

Ašeradens atzina, ka iepriekš LIAA pārstāvniecība ASV atradās diplomātijas centrā Vašingtonā, taču tagad jādomā par pārstāvniecības atvēršanu netālu no Silīcija ielejas vai Ņujorkas.

Ekonomikas ministrija iepriekš lūdza Latvijas vēstniecību Vašingtonā un Ārlietu ministriju (ĀM) apstrādāt pieprasījumus, lai noskaidrotu, kāda ir interese par šo tirgu. Ašeradens zināja teikt, ka interesi par ASV aktīvi izrāda zivrūpniecības uzņēmumi.

LA.lv