Mobilā versija
Brīdinājums +2.5°C
Līvija, Līva, Andra
Pirmdiena, 27. februāris, 2017
15. jūlijs, 2016
Drukāt

Latvijai atkal būs ekonomiskā pārstāvniecība ASV, aktīva interese zivrūpniekiem

Foto - ShutterstockFoto - Shutterstock

Latvijai atkal būs ekonomiskā pārstāvniecība ASV. Latvijas Investīciju un attīstības aģentūra (LIAA) izsludinājusi konkursu uz Latvijas Ārējās ekonomiskās pārstāvniecības Amerikas Savienotajās Valstīs (ASV) vadītāja amatu, liecina informācija oficiālajā izdevumā “Latvijas Vēstnesis”.

Latvijas Ārējās ekonomiskās pārstāvniecības ASV vadītājam jāizplata informācija ASV kompānijām par Latvijas tautsaimniecību, nozarēm, uzņēmējdarbības vidi, Latvijas uzņēmumiem un to precēm, sadarbības iespējām. Vadītājam jāpiedalās investīciju piesaistes stratēģijas īstenošanā, kā arī jāsniedz Latvijas uzņēmējiem informācija par ASV kompāniju pieprasījumu pēc Latvijas precēm un pakalpojumiem.

Pārstāvniecības vadītājam arī jāorganizē ASV kompāniju vizītes Latvijā un Latvijas uzņēmēju vizītes ASV, jāsniedz atbalsts biznesa kontaktu dibināšanā, jāorganizē Latvijas uzņēmumu produktu virzīšana ASV tirgū, jāmeklē un jāuzrunā potenciālie sadarbības partneri, kā arī jāorganizē ārējā mārketinga pasākumi ASV.

Uz amatu var pretendēt kandidāti ar augstāko akadēmisko vai otrā līmeņa profesionālo augstāko izglītību starptautiskajās ekonomiskajās attiecībās, vadības zinībās vai tirgzinībās. Pretendentam jābūt vismaz trīs gadu pieredzei vadošā amatā, amata pienākumiem atbilstošai darba pieredzei starptautiskajā uzņēmējdarbībā, mārketingā vai tirdzniecībā. Par priekšrocību tiks uzskatīta kandidāta pieredze ASV biznesa un sadzīves vidē.

LETA jau rakstīja, ka Latvijas ārējā ekonomiskā pārstāvniecība ASV strādāja no 2005. līdz 2009.gadam. Izvērtējot uzņēmēju vajadzības un pārstāvniecību darbības efektivitāti, kā arī ņemot vērā nepieciešamību 2009.gadā būtiski samazināt valsts izdevumus, tika pieņemts lēmums par pārstāvniecības ASV slēgšanu.

Savukārt šā gada martā intervijā aģentūrai LETA Ministru prezidenta biedrs, ekonomikas ministrs Arvils Ašeradens pauda, ka augot Latvijas uzņēmēju interesei par ASV, Latvija šajā valstī varētu atvērt LIAA pārstāvniecību.

Ašeradens atzina, ka iepriekš LIAA pārstāvniecība ASV atradās diplomātijas centrā Vašingtonā, taču tagad jādomā par pārstāvniecības atvēršanu netālu no Silīcija ielejas vai Ņujorkas.

Ekonomikas ministrija iepriekš lūdza Latvijas vēstniecību Vašingtonā un Ārlietu ministriju (ĀM) apstrādāt pieprasījumus, lai noskaidrotu, kāda ir interese par šo tirgu. Ašeradens zināja teikt, ka interesi par ASV aktīvi izrāda zivrūpniecības uzņēmumi.

Pievienot komentāru

Slimība pārvarēta, atveseļojamies. ES vērtē Latvijas ekonomiku (4)Latvija pēdējos gados pieredzējusi vāju ekonomikas izaugsmi, ekonomiskās nenoteiktības un ES fondu krituma dēļ, bet īstermiņa prognozes ir pozitīvākas, teikts Eiropas Komisijas vērtējumā par finansiālo, ekonomisko un sociālo situāciju dalībvalstīs.
Putnu gripas dēļ Vītiņu pagastā saimnieki bažījas par cāļiem (1)Visām vistām un zosīm jāiztur trīs mēnešu ieslodzījums
Pasaulē
Vidējā bruto darba alga pērn Latvijā pieaug par 5%Latvijā pagājušajā gadā vidējā bruto (pirms nodokļiem) darba samaksa bija 859 eiro, kas ir par 5% jeb 41 eiro vairāk nekā 2015.gadā, liecina Centrālās statistikas pārvaldes dati.
Draugiem Facebook Twitter Google+