×
Mobilā versija
+9.8°C
Mirta, Ziedīte
Piektdiena, 20. aprīlis, 2018
6. oktobris, 2014
Drukāt

Latvijai atkal pietuvojušies Krievijas militārie kuģi

Foto-LETA/AFPFoto-LETA/AFP

Nacionālie bruņotie spēki (NBS) šodien Baltijas jūrā, netālu no Latvijas teritoriālajiem ūdeņiem, konstatējuši Krievijas bruņoto spēku fregati un zemūdeni, aģentūra LETA noskaidroja NBS.

Šodien pēcpusdienā bruņotie spēki 14,4 jūras jūdžu attālumā identificēja “Stereguschiy” klases fregati, bet 30 jūras jūdžu attālumā – “Kilo” klases zemūdeni.

Jau ziņots, ka pagājušajā naktī netālu no Latvijas teritoriālajiem ūdeņiem konstatēts Krievijas bruņoto spēku zemūdeņu atbalsta kuģis “CC-750”.

Jau ziņots, ka šogad līdz 1.septembrim Krievijas bruņoto spēku lidmašīnas un kuģi Latvijas robežai pietuvojušies 173 reizes.

Latvijas Aizsardzības ministrija jau februāra beigās paziņoja, ka Krievijas bruņoto spēku lidojumi pie Latvijas teritoriālo ūdeņu ārējās robežas ir konstatēti pietiekami regulāri un to aktivitāte ir augusi pēdējo piecu gadu laikā.

Parasti Krievijas lidmašīnas virs Baltijas jūras neitrālajiem ūdeņiem pie Latvijas teritoriālo ūdeņu ārējās robežas pārvietojas bez ieslēgta automātiskā atbildētāja, bez lidojuma plāna un neatbild uz civilās gaisa telpas kontroles radiosakariem.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+