Sports
Ziemas sports

Latvijai būs divas vietas šorttrekā olimpiskajās spēlēs 1000 metros 16

Izlases trenere Evita Krievāne. Foto – LETA

Latvijas šorttreka komanda oficiāli ieguvusi divas vietas nākamā gada februārī gaidāmo Phjončhanas olimpisko spēļu 1000 metru distancē.

Kvotu skaitu ceturtdien oficiāli apstiprinājusi Starptautiskā slidošanas savienība (ISU). Tiesa, jau pirms tam pēc Latvijas komandas veiktajiem aprēķiniem 1000 metru distancē valsts bija garantējusi divas kvotas, taču līdz tam bija jāgaida oficiāls apstiprinājums.

Savukārt 500 un 1500 metriem Latvijai ir pa vienai kvotai.

Pagaidām nav oficiāli zināms, kurš sportists vai sportisti izmantos ceļazīmes, bet šosezon stabilāko sniegumu rāda Roberts Zvejnieks, kurš gandrīz katrās sacensībās iekļuva labāko 32 sportistu pulkā. Tāpat arī Roberto Puķītis iepriekš internetā publiski paudis, ka garantējis dalību olimpiskajās spēlēs.

Pasaules kausa ietvaros šosezon notika četri posmi, kur uz Olimpiādi kopumā tika sadalīti 110 ceļazīmes. Dienvidkorejai kā sacensību saimniecei jau bija garantētas piecas vietas gan sieviešu, gan vīriešu konkurencē. Individuālajās distancēs Olimpiādei kvalificējās 32 labākie šorttreka sportisti, kamēr stafetē tās būs astoņas labākās komandas. Ja individuālajās disciplīnās vienai valstij labāko 32 atlētu sarakstā bija vairāk par trim sportistiem, ceļazīmi uz olimpiskajām spēlēm ieguva ranga nākamie labākie slidotāji.

Phjončhanas olimpisko spēļu atlasē tika skaitīti sportistu trīs no četriem labākajiem rezultātiem. Pasaules kausa kopvērtējumā pēc visiem četriem etapiem Zvejnieks bija 22.vietā 500 metros, Puķītis bija atrodams 21.pozīcijā 1000 metros, kur 37.vietā bija Zvejnieks, bet 1500 metros 24.vietā bija Roberts Krūzbergs.

Latvijas šorttrekā izstrādāta sešu gadu programma, kurā par mērķi izvirzīts pakāpenisks sportistu progress un cīņa par medaļām augstākā līmeņa sacensībās jau pirms 2022.gada Pekinas olimpiskajām spēlēm. Līdz ar to kāda šorttreka sportista kvalificēšanās jau nākamā gada olimpiskajām spēlēm tiek uzskatīta par augstu sasniegumu.

LA.lv