×
Mobilā versija
Brīdinājums +15.5°C
Emīlija, visu, kalendāros, neievietoto, vārdu, diena
Otrdiena, 22. maijs, 2018
13. novembris, 2015
Drukāt

Latvijai būs jālīdzfinansē bēgļu izvietošana Turcijā (11)

Foto - AFP/LETAFoto - AFP/LETA

Ilustratīvs foto

Vakar Eiropadomes neoficiālajā sanāksmē spriests par finansiālas palīdzības sniegšanu Turcijai, lai bēgļus izmitinātu minētajā valstī, un arī Latvijai būs jāpiedalās ar savu finansējumu, ja tādu prasīs, aģentūrai LETA atzina Ministru prezidente Laimdota Straujuma (V). Neoficiāli ir izskanējis, ka Latvijas maksājuma summa varētu būt ap 4,4 miljoniem eiro, taču amatpersonas noliedz, ka būtu vienošanās par summām.

Eiropas Komisija (EK) jau ilgstoši runā ar Turciju par iespēju izmitināt bēgļus tās teritorijā, par to sniedzot finansiālu palīdzību. “Zināmas vienošanās ir panāktas. Tas, protams, nav noslēgts līgums, bet ir priekšlikums rīkot Eiropas Savienības (ES) un Turcijas samitu, kur varētu panākt gala lēmumu,” teica Straujuma.

Pagaidām nav fiksēta konkrēta summa, ko Eiropas Savienība (ES) varētu maksāt Turcijai, bet runa varētu būt par aptuveni 3 miljardiem eiro. Minētā summa tiktu izlietota tikai bēgļu izmitināšanai, un ES sekotu līdzi finansējuma izlietojumam.

Lai gan samita laikā ir izskanējusi informācija par konkrētu naudas sadalījumu, kādu vajadzēs maksāt katrai ES dalībvalstij, Straujuma uzsvēra, ka vakar no EK prezidenta Žana Kloda Junkera nav saņemts apstiprinājums, ka tas ir EK priekšlikums. “Man ir grūti pateikt, vai EK to ir izdalījusi pati vai to aprēķinājuši žurnālisti, ņemot par pamatu katras valsts iekšzemes kopprodukta rādītājus,” atzina valdības vadītāja.

Patlaban diskusija ir par līdzekļu meklēšanu ES šā gada budžetā, un par to nākamnedēļ diskutēs ES finanšu ministri kopā ar EK pārstāvjiem, lai kopīgi meklētu risinājumus finansējumam, kas nepieciešams, lai bēgļus izmitinātu Turcijā.

Tomēr Straujuma nenoliedza, ka katrai ES dalībvalstij arī varētu nākties piedalīties ar savu finansējumu un gadījumā, ja tas tiktu lūgts, Latvija nevarēs izvairīties no šī pienākuma. “Tad būs jāmeklē nauda,” piebilda Straujuma, atgādinot, ka pašlaik situācija ES ir ļoti satraucoša.

“Mums vēl pašiem ir jāapspriežas, bet mans personīgais viedoklis ir tāds, ka mums būs jāpiedalās,” un piebilda, ka koalīcijā par šo jautājumu diskusija nav notikusi, lai gan uzsvēra, ka ES finansējumu nav plānots piešķirt tikai Turcijai, bet arī Āfrikas valstīm, lai novērstu cēloņus.

Jau ziņots, ka EK prezidents Žans Klods Junkers vakar neoficiālajā Eiropadomes sanāksmē aicinājis ES dalībvalstis divu gadu laikā kopīgi piešķirt 2,5 miljardus eiro, lai sniegtu Turcijai palīdzību uzturēt tās teritorijā esošos vairāk nekā divus miljonus patvēruma meklētāju.

Sanāksmes laikā sociālajos tīklos sāka parādīties fotogrāfijas ar EK it kā piedāvāto dokumentu, kā starp dalībvalstīm sadalīt šīs izmaksas. Atbilstoši šai neoficiālajai informācijai Latvijai 2016. un 2017.gadā varētu būt jāmaksā 4 381 071 eiro, lai palīdzētu Turcijai uzturēt tās teritorijā esošos bēgļus. Noprotams, ka šīs summas aprēķināšanai izmantoti rādītāji, kas raksturo valsts ekonomisko situāciju.

Straujumas preses sekretāre Aiva Rozenberga aģentūrai LETA vakar teica, ka nevar komentēt šādu neoficiālu informāciju. Viņa sacīja, ka šāds dokuments Eiropadomē netika prezentēts un līdz ar to šāds dokumenta saturs nav apspriests.

Tikmēr Ārlietu ministrijas (ĀM) parlamentārā sekretāre Zanda Kalniņa-Lukaševica (V) aģentūrai LETA pauda, ka EK ir noliegusi oficiāla dokumenta pastāvēšanu, kurā būtu minētas konkrētas summas, kas dalībvalstīm būtu jāmaksā, lai sniegtu Turcijai palīdzību uzturēt tās teritorijā esošos patvēruma meklētājus. Par konkrētām summām, kas būtu jāmaksā dalībvalstīm, Eiropas Savienības sanāksmē nav bijusi diskusija un nav pieņemti lēmumi, norādīja Kalniņa-Lukaševica.

Pievienot komentāru

Komentāri (11)

 1. Latvijai nevag finasnsēt ne HIV, ne C hepatīta, ne ļaundabīgo audzēju ārstēšanu…
  bŗgļiem medicīna par brīvu
  Latvijai nevajag finansēt mediķus, skolotājus, pensionārus……
  Bēgliem pabalsti un sociālās garantijas lielākas, kā mūsu VIDĒJĀ alga…
  KUR TĀLĀK???

 2. Jo dziļāk mežā,jo vairāk malkas.

 3. Vai tas ir kāds joks?!?
  Varbūt pa taisno visas mūsu nopelnītās algas parskaitam šīm samazgām?
  Izmetiet mūs ārā no dzīvokļiem, lai viņiem ir kur dzīvot!
  Izdaliet katram pa ierocim lai mūs nošauj visus uz MŪSU TEVU ZEMES!!!
  Dirsu deldētāji nākat pie prāta. Idioti.

 4. Ja nebūsim iekš”European Union”,būs jāstājas “во Евразийском Союзе”,kur gaida pieklājīgie zaļie cilvēciņi.

 5. Samaksāsim !
  Ja vēl kāds no kura stūra paprasīs – samaksāsim !
  Vai mums naudas trūkst ?
  Apmirs tie liekēži pensionāri un aizskries uz īrijām dakteri un
  skolmeistari, varēsim stāvēt pie Āfrikas, Āzijas un Dienvidamerikas
  robežām un dalīt naudu katram pretīnācējam.
  MĒS VISU VARAM !!!
  URRRRĀ !!!

 6. Pareizi, Eiropa ielaiž islāma karotājus un tos vel finansēs…. Tur nav neviena bēgļa tie visi ir karotāji…

 7. Daudz izdevīgāk ir Latvijai izstāties no ES!

  • Tam es pilnībā piekrītu un jāatjauno robežas, kā arī jāizdzen ārā ārvalstu salašņas, kuras te ir savairojušās un jāizbeidz potpadomju darbošanās.

 8. Normunds Grostiņš Atbildēt

  Nekas nav jāmaksā, neviens imigrants Latvijā nav jāuzņem, Saeima jāatlaiž.

 9. skolotāju algām, mediķiem, pensiju indeksācijai NAV NAUDAS, bet Straujuma kā pašsaprotamu uzskata turpat 4,5 miljonu eiro maksājumu bēgļu uzturēšanai Turcijā!?????? Mums nav tādas summas, jo pašu tauta dzīvo no grašiem!!! Vai tad Junkers BRISELĒ TO NEZIN??? KĀPĒC VIŅAM TAS NAV PATEIKTS???? Ar KO nodarbojas mūsu ES parlamenta deputāti, KĀPĒC viņi mūs neaizstāv??? KĀPĒC STRAUJUMA NAV IEPAZĪSTINĀJUSI JUNKERSU UN CITUS AR LATVIJAS PATIESO EKONOMISKO STĀVOKLI UN TĀDU SUMMU MAKSĀT NESPĒJU??? KAS NOTIEK LATVIJĀ???

Draugiem Facebook Twitter Google+