Mobilā versija
-2.7°C
Lidija, Lida
Pirmdiena, 16. janvāris, 2017
7. jūnijs, 2016
Drukāt

Latvijai draud sods! Rīgā joprojām liels gaisa piesārņojums (4)

Foto - LetaFoto - Leta

Vecrīgas panorāma un riteņbrucēji.

Ja līdz gada beigām Rīgas dome nepieņems gala lēmumu par gaisa kvalitātes uzlabošanas plānu galvaspilsētā, Latvijai būs jāmaksā aptuveni pusmiljons eiro. Šobrīd gaisa kvalitāte Rīgas centrā ir nedaudz uzlabojusies, taču daudzviet joprojām tiek konstatēts piesārņojums.

Pat šis uztvērējs, kas atrodas uz Latvijas universitātes jumta un sniedz informāciju par putekšņiem gaisā, fiksē gaisa piesārņojumu. Katru nedēļu to pārbauda Ģeogrāfijas un Zemes zinātņu fakultātes pētniece un sertificētā aerobioloģe Olga Ritenberga. Uz uztvērēja diska tiek uzkrātas daļiņas, kas tajā mirklī ir gaisā. Pēc tam laboratorijā šī informācija tiek apstrādāta.

Pievienot komentāru

Komentāri (4)

  1. Pareizi ! Pirmais ir jalikvidē PUTEKŠŅU avots, Liepu ziedēšana. LVU atrodas tieši perēkļa vidū ! Ierosinu pārcelt uz kādu no augstceltņu jumtiem ,tad arīši izdomātā un fabricētā informācija tiks atrisināta. Ja gais kvalitāte tad mēriet transporta gāzu izmešu daudzumu Rīgas centrā .Iemesls tam lai centākursētu tikai Trolejbusi ,Tramvaji (elektrotransports) un Riteņbraucēji.Autobusus aprīkot ar sašķidrināto propāna gāzi vai dabas gāzi.

  2. Ja izcērt visus kokus, putekšņu vairs nav un sods nav jāmaksā. To no mums grib?

  3. Tā arī nesapratu – par piesārņojumu Rīgas pilsētā atbild valsts vai pašvaldība?

  4. Un vēl pie visa pisārņojuma-pa Rīgu brauc lielas mašīnas-kuras slauka ielas bez ūdens, ceļot gaisā visus putekļus! Murgs!

Vecāku nevērība dārgi maksā: mamma pati aplej zīdaini ar karstu tēju (3)Pagājušā diennaktī slimnīcās nogādāti četri bērni ar ķermeņa apdegumiem, aģentūrai LETA pastāstīja Neatliekamā medicīniskās palīdzības dienesta (NMPD) pārstāve Ilze Bukša.
Saimniecībā notika pat EK mācības: PVD neizpratnē par nelaimi Krimuldā (6)Pagaidām nav zināms, kāpēc Āfrikas cūku mēris (ĀCM) skāris cūku novietni “Rukas” Krimuldas novada Krimuldas pagastā, kurā bija 5023 dzīvnieki, šorīt intervijā
Draugiem Facebook Twitter Google+