×
Mobilā versija
Brīdinājums +20.1°C
Viktors, Nils
Pirmdiena, 18. jūnijs, 2018
16. decembris, 2013
Drukāt

Latvijai ES jāatmaksā 95 nevis 10 tūkstoši eiro lauku naudas (1)

Foto - Līga VasiļūnaFoto - Līga Vasiļūna

Eiropas Komisija (EK) dalībvalstīm pieprasa atmaksāt neatbilstīgi iztērētos līdzekļus kopumā 335 miljonu eiro apmērā, kas tām bija piešķirti no Eiropas Savienības (ES) lauksaimniecības politikas fondiem. Latvijai jāatmaksā 95,96 eiro, nevis 10 tūkstoši eiro, kā minēts iepriekš, portālu “LA.lv” informēja EK pārstāvniecībā Latvijā.

Šāda neatbilstība EK sagatavotajā pārskatā radusies, matemātiski noapaļojot summas, kas mērāmas miljonos eiro. Komisijā apstiprina, ka minētā korekcija 95,96 eiro ir vienīgā, kas Latvijai jāatmaksā ES budžetā lauksaimniecības politikas ietvaros,  korekcija  2012.gadā ierosināta par finanšu maksimālā apjoma pārsniegšanu.

Iepriekš ES lauksaimniecības atbalstu Latvijā administrējošā iestāde Lauku atbalsta dienests (LAD) noraidīja EK pārstāvniecības Latvijā pārmetumus par neatbilstoši tērētu ES lauksaimniecības fondu naudu 10 000 eiro apmērā.

Kā portālam “LA.lv” iepriekš norādīja LAD pārstāve Kristīne Ilgaža, EK pārstāvniecības izplatītajā paziņojumā norādītā summa, ko pieprasīts atmaksāt ES budžetā, ir nepareiza. “Latvijai summa ir 95,96 eiro, un tā jau ieturēta 2011.gadā,” skaidroja Ilgaža.

Jau vēstīts, ka EK ceturtdien 15 Eiropas Savienības (ES) dalībvalstīm, tostarp arī Latvijai, pieprasījusi atmaksāt neatbilstīgi iztērētos līdzekļus kopumā 304 miljonu eiro apmērā, kas tām bija piešķirti no ES lauksaimniecības politikas fondiem.

Visvairāk ES budžetā jāatmaksā Francijai – gandrīz 160 miljoni eiro, seko Grieķija ar 100 miljoniem eiro un Nīderlande ar 24,3 miljoniem eiro. Latvijai jāatmaksā salīdzinoši maza summa – 10 000 eiro, iepriekš paziņojumā norādīja EK pārstāvniecībā Latvijā.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Nu ko lv.Bankrots!Lai jau maksa tie deputati no savas algas,kauns nav viniem ne cik.

Draugiem Facebook Twitter Google+