Mobilā versija
+1.9°C
Beāte, Beatrise
Pirmdiena, 24. oktobris, 2016
15. augusts, 2014
Drukāt

Latvijai gāzes vads caur Poliju uz Lietuvu izmaksās teju 30 miljonus eiro

Foto-LETAFoto-LETA

Eiropas regulatoru sadarbības aģentūra (ACER) pieņēmusi lēmumu par izmaksu sadalījumu alternatīvā gāzes vada izbūvei caur Poliju un Lietuvu. Latvijai šis projekts izmaksās 29,4 miljonus eiro, informē Ekonomikas ministrijā (EM).

Alternatīvā gāzes vada būves projektu plānots īstenot līdz 2019.-2020.gadam. Saskaņā ar ACER lēmumu, pēc projekta realizācijas Polija saņems 85,5 miljonus eiro, no kuriem 54,9 miljoni būs jāsamaksā Lietuvai, 29,4 miljoni eiro – Latvijai un 1,5 miljoni eiro – Igaunijai. Polija par gāzes vada būvi saņems ievērojami mazāku summu, nekā sākotnēji plānots.

“Latvijas iemaksa par dalību projektā ir samazināta gandrīz par pieciem miljoniem eiro un veidos 29,4 miljonus eiro. Šīs summa nav jāsamaksā rīt vai parīt, finansējums ir nepieciešams projekta īstenošanas laikā, kas aizņems vairākus gadus,” tā ekonomikas ministrs Vjačeslavs Dombrovskis (RP).

Pēc viņa sacītā, lēmums par finanšu ieguldījumu sadalījumu starp projekta dalībvalstīm ir būtisks, jo apliecina, ka alternatīvā gāzes vada būvniecība kļūst pavisam reāla.

EM norāda, ka šāda alternatīva gāzes vada būve izbeigs enerģijas salas statusu Baltijas valstīm un savienos mūs ar centrālās un Austrumeiropas gāzes tirgiem, tai skaitā Polijas sašķidrinātās gāzes (SDG) termināli. Tas arī ir būtisks solis Latvijas enerģētiskās drošības kontekstā, kas balstās uz Inčukalna pazemes gāzes krātuves priekšrocībām un reģionāliem starpsavienojumu projektiem.

EM atgādina: lai nostiprinātu enerģētisko drošību reģionā, ir izstrādāts alternatīvā gāzes vada būves projekts caur Poliju un Lietuvu. Projekta izskatīšana uzsākta pirms pieciem gadiem, taču tikai tagad ir pieņemts lēmums par projekta izmaksu sadalījumu. Šis lēmums ļauj pieteikt projektu Eiropas Savienības finansējuma saņemšanai vēl šogad.
 

Pievienot komentāru

Bērza finierkluču audzes atmaksāsiesVai tiesa, ka no bērza 35 gados iespējams iegūt finierklučus? JĀNIS STRENČU NOVADĀ
Kam tas ir izdevīgi? Lasi visu rakstu: Izīrētāji būs spiesti maksāt nodokļus (8)Ekonomikas ministrija grib panākt līgumu reģistrāciju zemesgrāmatā, namīpašnieki – Valsts ieņēmumu dienestā.
Pasaulē
Aptauja: Latvijā vairāk nekā 60% strādājošo nav apmierināti ar atalgojumuSaskaņā ar vadošā interneta personāla atlases uzņēmuma CV-Online veikto aptauju Baltijas valstīs par atalgojuma atbilstību ieguldītajam darbam, Latvijā ir salīdzinoši visaugstākais darbinieku skaits, kas uzskata, ka saņem adekvātu atalgojumu pret ieguldīto darbu – 39% Latvijā, vairāk nekā 34% Igaunijā un mazliet virs 19% Lietuvā.
Draugiem Facebook Twitter Google+