×
Mobilā versija
Brīdinājums +17°C
Zenta, Dzelde, Zelda
Trešdiena, 15. augusts, 2018
28. augusts, 2017
Drukāt

Latvijai jābūt gatavai provokācijām, kas izskatās pēc negadījuma (16)

Foto - LETAFoto - LETA

Krievijas un Baltkrievijas plānoto militāro mācību “Zapad 2017” laikā Latvijai ir jābūt gatavai dažādām iespējamām provokācijām, kas sākotnēji var izskatīties arī pēc negadījuma, šorīt intervijā LNT raidījumam “900 sekundes” sacīja ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs (V).
Viņš atzina, ka, lai gan minētās mācības Latviju, visticamāk, tieši neapdraud, tomēr tās mūsu valstij ir “papildu spriedzes elements”.

“Ja notiek tik plaša mēroga mācībās, vispirms mēs nekad nevaram izslēgt pat dažāda veida negadījumus, kas var pāraugt plaša mēroga krīzē. Ja mēs runājam par kāda iespējama militāra uzbrukuma draudiem, es domāju, ka tie nebūs, daļēji arī pateicoties tam, ka nu jau gadu mums šeit uzturas pastiprināts NATO kontingents,” norādīja Rinkēvičs.

Skaidrojot sīkāk savus izteikumus par iespējamām provokācijām un negadījumiem mācību laikā, ministrs kā piemēru minēja tīšu vai netīšu svešas valsts lidmašīnas nesaskaņotu ielidošanu Baltijas gaisa telpā, tādā veidā testējot mūsu valsts aizsardzības sistēmu. “Tādas lietas var notikt, uz to mums ir jābūt gataviem. Aizsardzības ministrija (AM) pie tā ļoti nopietni strādā,” sacīja Rinkēvičs.

Galvenā ar mācībām “Zapad 2017” saistītā problēma ir caurskatāmības trūkums, tāpēc jāturpina dialogs NATO-Krievijas padomē, iepriekš, piedaloties ikgadējā Baltijas valstu un Ziemeļvalstu ārlietu ministru sanāksmē Oslo, sacīja Rinkēvičs.

Krievija ir uzaicinājusi Latviju novērot militārās mācības “Zapad”. AM valsts sekretārs Jānis Garisons iepriekš apliecināja, ka Latvija akceptēs šo ielūgumu un piedalīsies mācību novērošanā. Tāpat AM saņēmusi Baltkrievijas uzaicinājumu diviem militārajiem novērotājiem piedalīties septembrī paredzētajās Krievijas un Baltkrievijas mācībās.

ĀM informēja, ka septembrī gaidāmās militārās mācības “Zapad 2017” novēros trīs Latvijas pārstāvji. ĀM cer, ka Baltkrievijas piedāvātā iespēja novērotājiem ļaus iegūt atbilstošu un pilnvērtīgu informāciju par mācību norisi, turpretim Krieviju ministrija aicina pilnvērtīgi ievērot pastāvošos caurskatāmības veicināšanas mehānismus un labo praksi, kā to paredz Vīnes dokuments.

Pievienot komentāru

Komentāri (16)

 1. … Grafists nemak rakstit latviski … ko nu darisim ar tadiem … ?!

  • А ты проверял?! Нет. И я же не на работе, рабочих обязанностей не выполняю. И что, предлагаешь меня расстрелять?!

 2. … Japiekrit Dr. xy teiktam, jo par Bezabrenes AM lidzsinejo kutribu un minimalo darbibu izcelt un pieprasit internacionala tiesa lemumu, apsudziba un reparaciju vajadziba, sis izskaustas valsts turpinosa autohtonas tautas un tas kulturas genocida apsudziba, ka ari DDD izpildisanai pec internacionalo konvenciju noteikumiem, ir bijis vienmer jabrinas … !!!

  … Un ta jau ir ne tikai Rinkevica vaina vien, bet ari citu nomenaklaturas iecelto AM … varbut, varbut ar Andrejeva iznemumu …. !!!

  NB … sis ir latviesu portals ….bet kamdel ieviesies bailu bridis trollu cenzurai …. ???

  • NB
   А как долго до вас будет доходить такая простая мысль, что интернет вам не принадлежит?! Здесь нет национальных границ, пограничных столбов и пограничников с собаками. Здесь не действуют ваши законы. Даже сервера, на которых висят многие латвийские сайты (возможно даже этот самый), чисто физически могут располагаться в какой угодно стране. Не в Латвии даже, а там, где дешевле и выгодней! Точно так же и любой комментатор, может физически находиться в любой стране мира. Ну и что для него тогда ваши местные заморочки?! Он будет писать на удобном для себя языке, нравится вам это или нет. Пользуйтесь гугл переводчиком, и всё.

 3. Karspēka mācību laikā Krievijas cars vispirms grib glābt kas glābjams.Vispirms jāgāž prezidents Lukašenko,viņam ,,grēku,, daudz – krievu pasauli un georga lentītes neatzīst,draudzējas ar ,,fašistu un bandērovieti,, Parašenko , cieņā tur baltkrievu valodu.
  Kas būs tālāk to zin tikai Krievijas cars,kam vajadzīgs kaut vai mazs ,bet uzvaru nesošs karš ,savas ietekmes nostiprināšanai, savas sabiedrības saliedēšanai , panāktu lai krievu bomzis draudzīgi apskautu savu oligarhu un abi lietu prieka asaras par kaut vai pavisam mazu uzvaru karā.

 4. Ja znal davno , što jesķ gavno!

 5. letiņi tātad gatavo tādsa provokācijas amišu uzdevumā, ceribā ka kremlis uzķersies

 6. God.Rinkevica kungs,
  izplatit dazadus novertejumus,prognozes un noziegumu atmaskojumus,protams,ir vajadzigs pasakums.Bet,kadel joprojam ES un NATO Valsti Latvija netiek izpildits neviens LR Kriminallikums ?!Kadel Latvija kremla cekistu politiskas apvienibas,ieskaitot “zalo” valdibu, ar savu SIA palidzibu var nesoditi izlaupit Valsts budzetu,spiegot “tuvejo arzemju”uzdevuma,gatavot Latvijas Valsts apversumu,izplatit sabiedriskaja telpa kremla dezinformaciju un propagandu ??? Vai likumu nepildisana no atbildigajam institucijam un atseviskam personam nav noziegumu un noziedzinieku atbalstisana.Rezumè: Valsts nodeviba.

 7. Tā jau Ukrainā ”apmaldījās” sēņotāji no Krievijas – formās un ar tankiem – kā nu iesi kājām…Tikai groziņu vietā automāti…

 8. Jāņonkols no laukiem. Atbildēt

  Kāda bruņota grupa var notēlot ka apmaldījušies vai nepareizi sapratuši uzdevumu un kļūdījušies ienākot Latvijā.

Draugiem Facebook Twitter Google+