Latvijai jāmaksā 9000 eiro kompensācija sievietei par ievietošanu psihiatriskajā slimnīcā 0

Ministru kabinets šodien sēdes slēgtajā daļā nolēmis nepārsūdzēt pagājušajā gada nogalē Eiropas Cilvēktiesības tiesas (ECT) pieņemto spriedumu lietā “Beiere pret Latviju”, aģentūrai LETA sacīja Ārlietu ministrijas preses sekretārs Jānis Sīlis.

Reklāma
Reklāma
Veselam
8 veidi, kā bērnu izaudzināt par potenciālo psihoterapeita pacientu 13
NATO admirālis atklāj, vai ir pazīmes, ka Krievija tuvākajā laikā plāno iebrukt kādā no NATO valstīm
VIDEO. Kāpēc gurķus tin plēvē? Atbilde tevi pārsteigs
Lasīt citas ziņas

Līdz ar to Latvija maksās Valentīnai Beierei tiesas piespriesto morālo kompensāciju 9000 eiro (6325 latus) par viņas ievietošanu psihiatriskajā slimnīcā, aģentūrai LETA sacīja Ārlietu ministrijas.

ECT palāta daļēji apmierināja Beieres prasību par morālā kaitējuma atlīdzību. ECT vienbalsīgi konstatēja Eiropas Cilvēka tiesību un pamatbrīvību aizsardzības konvencijas pārkāpumu, veicot Beieres ievietošanu psihiatriskajā slimnīcā. Pārkāpts konvencijas punkts, kas regulē brīvības atņemšanu tiesas nolēmuma nepildīšanas gadījumā vai likumā noteikto pienākumu īstenošanai. Pārējās sūdzības tika noraidītas kā nepamatotas vai iesniegtas ārpus noteiktā sešu mēnešu termiņa. Iesniedzēja lūdza ECT atlīdzināt viņai radušos morālo kaitējumu 285 000 eiro (140 770 latus).

CITI ŠOBRĪD LASA

2001.gada 6.novembrī Saldus rajona tiesā vērsās Novadnieku pagasta padomes izpilddirektore, lūdzot ierosināt krimināllietu pret Beieri par goda aizskaršanu un neslavas celšanu. Sūdzībā tika minēts, ka ilgākā laika posmā savos iesniegumos pagasta padomei un citām valsts institūcijām Beiere kopā ar savu vīru nepamatoti apmelojusi padomes izpilddirektori un aizskāra tās godu un cieņu.

Ar 2001.gada 9.novembra Saldus rajona tiesas lēmumu tika ierosināta krimināllieta par valsts amatpersonas goda un cieņas aizskaršanu. Uzskatot, ka iesniedzēja, iespējams, nav apzinājusies savas rīcības sekas, 2002.gada 4.janvārī Saldus rajona policijas pārvaldes inspektors nozīmēja iesniedzējai veikt tiesu psihiatrisko ekspertīzi.

2002.gada 2.maijā Saldus rajona tiesa pieņēma lēmumu par iesniedzējas ievietošanu piespiedu kārtā Rīgas Psihoneiroloģiskajā slimnīcā. Lēmumā tika norādīts, ka tiesnese tiesas sēdē ir uzklausījusi prokuroru un aizstāvi, tajā arī bija norādīts, ka iesniedzēja ir atteikusies labprātīgi uzturēties stacionārā medicīniskā iestādē, sīkāk gan to nepaskaidrojot. Pieņemto lēmumu bija iespējams pārsūdzēt Kurzemes apgabaltiesā, ko Beiere arī izdarīja.

2002.gada 9.maijā iesniedzēja tika ievietota “Psihiatrijas centrā” tiesu psihiatriskās-psiholoģiskās ekspertīzes veikšanai.

Šajā jautājumā tika sākts jauns tiesas process pret “Psihiatrijas centru”, bet 2005.gada 23.maijā, izskatot iesniedzējas kasācijas sūdzību, Augstākās tiesas Senāts pieņēma lēmumu izbeigt kasācijas tiesvedību.