Sports
Hokejs

Latvijai labākie sasniegumi bijuši ar ārzemju treneriem – Kalvītis par Hārtlija nolīgšanu 16

Foto-LETA

Atrast Latvijas hokeja izlasei jaunu galveno treneri nebija viegls uzdevums, aģentūrai LETA sacīja Latvijas Hokeja federācijas (LHF) prezidents Aigars Kalvītis.

Aģentūra LETA jau ziņoja, ka otrdien par Latvijas izlases galveno treneri tika apstiprināts 56 gadus vecais kanādietis Bobs Hārtlijs, ar kuru noslēgts līgums pēc sistēmas 1+1.

“Mēs visu rudeni strādājām, lai piemeklētu Latvijas izlasei atbilstošu galveno treneri. Tas nebija viegls uzdevums. Mums ir latviešu treneri, kuri strādā Kontinentālajā hokeja līgā (KHL), taču viņiem ir darbs ar saviem klubiem un nav iespējams noteikt precīzu laiku, kad viņi varētu atbrīvoties,” izteicās Kalvītis.

“Līdz ar to vērsām uzmanību uz Ziemeļameriku, kas hokeja attīstībā ir pasaules flagmanis. Pieredze rāda, ka Latvijas izlasei sekmīgākie starti bijuši, kad komandu vadījuši ārzemju speciālisti Kurts Lindstrēms un Teds Nolans, tāpēc meklējām labu treneri, kurš ir autoritatīvs un spēj motivēt,” pauda LHF prezidents.

Hārtlijam jau iepriekš bijusi pieredze ar Latvijas hokejistiem. Savulaik šī speciālista vadībā Nacionālās hokeja līgas (NHL) komandā Kolorado “Avalanche” spēlēja leģendārais aizsargs Sandis Ozoliņš, bet pirms vairākiem gadiem Šveices augstākās līgas (NLA) klubā Cīrihes “ZSC Lions”, ko arī neilgi vadīja kanādietis, bija latviešu uzbrucējs Ronalds Ķēniņš.

“Jā, mums bija sarunas ar hokejistiem, kuri pie šī speciālista ir strādājuši,” piebilda Kalvītis, taču viņš nevēlējās atklāt, kādas atsauksmes no spēlētājiem par šo treneri saņemtas.

Arī citus kandidātus Latvijas hokeja izlases galvenā trenera amatam Kalvītis nevēlējās nosaukt.

Šobrīd vēl nav konkrētas skaidrības par galvenā trenera palīgiem, taču, visticamākais, viens no viņiem būs Kārlis Zirnis, kurš valstsvienībā strādājis jau vairākus gadus. Savukārt par vēl kādu asistentu Kalvītis runās ar pašu Hārtliju gaidāmajā pasaules U-20 čempionātā, kas šomēnes sāksies Kanādā un kur spēlēs arī Latvijas juniori.

Kalvītis arī uzsvēra, ka federācijai ir svarīgi attīstīt pašmāju trenerus, tāpēc līgumā ar Hārtliju iekļauts punkts, ka šis speciālists Latvijā organizēs apmācības, seminārus un meistarklases.

Hārtlijam ir liela pieredze darbā NHL, kur viņš ir trenējis trīs klubus. No 1998. līdz 2003.gadam viņš vadīja “Avalanche” komandu, kurā pirmajās divās sezonās vēl spēlēja Ozoliņš. No 2003. līdz 2008.gadam viņš bija Atlantas “Thrashers” galvenais treneris, bet no 2012.gada līdz iepriekšējās sezonas beigām Hārtlijs stūrēja Kalgari “Flames” klubu.

Kanādietis 2011./2012.gada sezonā strādāja arī “ZSC Lions” komandā, aizvedot komandu līdz valsts čempionu titulam.

Saistītie raksti

Hārtlijs trenera karjeru sāka 1987.gadā, sākumā strādājot ar Kanādas junioru klubiem, bet 1993.gadā viņš pārcēlās uz Amerikas hokeja līgu (AHL), kur vadīja Kornvolas “Aces” un Hēršijas “Bears” komandu, ar kuru 1997.gadā izcīnīja Kaldera kausu.

Savukārt ar Kolorādo “Avalanche” Hārtlijs 2001.gadā izcīnīja Stenlija kausu. Tāpat viņš piecas reizes NHL savus vadītos klubus ir aizvedis līdz izslēgšanas spēļu konferenču fināliem.

Hārtlijs 2015.gadā tika atzīts par NHL sezonas labāko treneri, iegūstot Džeka Edamsa vārdā nosaukto balvu.

LA.lv