Mobilā versija
+1.8°C
Līvija, Līva, Andra
Pirmdiena, 27. februāris, 2017
12. jūlijs, 2014
Drukāt

Latvijai nav izdevies Briselē apturēt Ostas regulas virzību (2)

Foto-Inga PavlovičaFoto-Inga Pavloviča

Latvijas pārstāvji Briselē turpina aizstāvēt valdībā apstiprināto pozīciju un neatbalsta Ostas regulas pieņemšanu, taču viņiem nav izdevies regulas virzības gaitu apturēt, biznesa portālu “Nozare.lv” informēja Satiksmes ministrijā.

Vienlaikus tiek uzsvērts, ka Latvijas pārstāvji aktīvi piedalās visās iespējamās sanāksmēs, prasa skaidrojumus un norāda uz problēmjautājumiem un nepilnībām regulā, kas mazinās Eiropas ostu konkurētspēju un palielinās nelietderīgu administratīvo slogu.

Kā skaidro ministrijā, galvenās dalībvalstu bažas ir par regulējuma piemērošanas jomu. Dalībvalstis norāda, ka bagarēšanas, loču un velkoņu sniegšanas pakalpojumi ir saistīti ar ostas infrastruktūras darbības uzturēšanu, lai nodrošinātu ostas pieejamību, kā arī navigācijas un ostas drošību. Līdz ar to šie pakalpojumi būtu jāizslēdz no regulējuma piemērošanas jomas.

Vairākums dalībvalstu neatbalsta neatkarīgas uzraudzības struktūras un ostas lietotāju padomdevēju komitejas izveidi, kā arī komisijas pilnvaras pieņemt deleģētos aktus.

Patlaban regula tiekot skatīta Eiropas Padomes Kuģniecības darba grupā. Itālija savas prezidentūras laikā vēlas līdz gada beigām panākt gala vienošanos par regulas projektu. Vienlaikus ministrijā uzsver, ka Eiropas Parlaments vēl nav balsojis par regulas projektu.

Satiksmes ministrs Anrijs Matīss medijiem norādījis, ka Latvijā Eiropas Komisijas pozīciju par ostu centralizētu regulēšanu no Briseles atbalstījuši tikai agrākie Reformu partijas biedri, tostarp Vjačeslavs Dombrovskis (RP), tomēr Matīss cer, ka veselais saprāts uzvarēs un šī iecere tiks noraidīta.

Pievienot komentāru

Komentāri (2)

  1. Izcilis politiķis Dombrovskis apturēs!

  2. The proposed Regulation will introduce common rules on the transparency of public funding and the market access of port services.

    Jānovēl turpmākas neveiksmes.

Slimība pārvarēta, atveseļojamies. ES vērtē Latvijas ekonomiku (4)Latvija pēdējos gados pieredzējusi vāju ekonomikas izaugsmi, ekonomiskās nenoteiktības un ES fondu krituma dēļ, bet īstermiņa prognozes ir pozitīvākas, teikts Eiropas Komisijas vērtējumā par finansiālo, ekonomisko un sociālo situāciju dalībvalstīs.
Putnu gripas dēļ Vītiņu pagastā saimnieki bažījas par cāļiem (1)Visām vistām un zosīm jāiztur trīs mēnešu ieslodzījums
Cenas noteic turīgākie: Zemgalē un Latgalē zeme dārgāka (1)Lauksaimniecībā izmantojamai zemei cenas noteic turīgākie zemnieki
Pasaulē
Pieaug saražotā siera un biezpiena apjoms; mocarellai - uzvaras gājiensSaskaņā ar provizoriskajām aplēsēm, pērn Latvijā saražotas 41 500 tonnas siera un biezpiena, kas ir 7,5% pieaugums salīdzinājumā ar 38 600 tonnām
Draugiem Facebook Twitter Google+