Marts Smolko un Tīna Bazikina.
Publicitātes foto

Latvijai otrā vieta pasaules čempionātā Latīņamerikas dejās profesionāļu divīzijā 0

Ar otro vietu no pasaules čempionāta Latīņamerikas (LA) dejās Pasaules Sporta deju federācijas (WDSF) izveidotajā profesionāļu divīzijā, kas norisinājās Vācijas pilsētā Leipcigā, atgriezušies Latvijas dejotāji Marts Smolko un Tīna Bazikina, informē Latvijas Sporta deju federācijas preses sekretārs Ivars Bācis. Pasaules čempionu titulu 36 pāru konkurencē izcīnīja Pāvels Pasečņiks un Marta Arndta no Vācijas.

“Pasažieriem bez sejas maskas var tikt atteikta iekāpšana transportlīdzeklī!” Paziņojums autobusa salonā samulsina braucēju 53
Cik bieži drīkst veikt rentgenu? Noskaidrojam! 17

2010.gadā amatieru federācijā WDSF izveidotajā profesionāļu divīzijā (PD) pēdējos divus gadus labus rezultātus uzrāda Marts Smolko un Tīna Bazikina. Latvijas pāris pagājušajā gadā un šogad lielākajās WDSF PD sacensībās bija iekļuvuši trijniekā un uz godalgotu vietu pretendēja arī šajā čempionātā. Pēc uzvaras 2016.gada decembrī karjeru beidza iepriekšējo divu gadu čempioni Andrejs Zaicevs un Anna Kuzminskaja (Krievija), tāpēc čempionu tituls bija brīvs.

Jūnija sākumā notikušajā Eiropas čempionātā pārliecinoši uzvarēja krievi Vitālijs Panteļejevs un Angelīna Nečhajeva, taču viņi kopš septembra sacensībās vairs nepiedalās. Līdz ar to galvenie pretendenti uz pirmo vietu pasaules čempionātā bija mūsu Marts ar Tīnu un viņu sīvākie konkurenti par otro vietu kontinenta čempionātā Pāvels Pasečņiks/Marta Arndta. Ja Eiropas čempionātā Latvijas dejotāji līdzīgā konkurencē vācu pāri apdejoja trijās no piecām dejām, tad šeit īsta sacenšanās neiznāca, jo mājinieki salīdzinoši stabili uzvarēja visās piecās dejās. Profesionāļu divīzijā trešo gadu startējošie Pasečniks un Arndta, kuriem savulaik amatieru konkurencē labākais panākums bija dejošana pusfinālā un 7.vietas iegūšana, pirmo reizi karjerā kļuva par pasaules čempioniem.

Tikmēr uzvarētājiem vistuvāk esot pēdējās divās dejās Pasodoblē un Džaivā, Marts ar Tīnu ieguva otro vietu. Līdz ar to mūsu pāris otro gadu pēc kārtas nostartēja ļoti labi, vēlreiz nopelnot sudraba medaļas. Tikmēr pirmās medaļas karjerā izcīnīja trešo vietu ieguvušie ķīnieši Hojs Jao un Žuanga Tinga, kuri augustā amatierus un profesionāļus apvienojušajās un reizi četros gados notiekošajās Pasaules spēlēs ieņēma tikai 9.vietu, piekāpjoties dažiem Eiropas čempionāta ceturtdaļfināla pāriem amatieru konkurencē. Fināla sešinieku noslēdza Itālijas, Krievijas un Spānijas dejotāji.