×
Mobilā versija
Brīdinājums +15.3°C
Eduards, Edvards, Edvarts, Varis
Sestdiena, 26. maijs, 2018
21. marts, 2016
Drukāt

Latvijai par bēgļiem Turcijai jāsamaksā vairāk nekā viens miljons eiro (7)

Foto AFP/LETAFoto AFP/LETA

Lai mazinātu migrācijas krīzes izraisīto ietekmi Eiropas Savienībā (ES), arī Latvijai nepieciešams sniegt finansiālo palīdzību patvēruma meklētāju un to uzņemošo kopienu atbalstam caur Bēgļu atbalsta mehānismu Turcijai, tādēļ šī uzdevuma izpildei līdz šā gada ceturtajam ceturksnim Latvijai jāveic pirmā iemaksa 1 038 315 eiro apmērā.

Lai sekmētu risinājuma panākšanu Sīrijas krīzes izraisīto migrācijas plūsmu ES mazināšanā, pagājušā gada 29.novembra ES un Turcijas samita laikā tika panākta vienošanās par turpmāku ciešāku ES-Turcijas sadarbību migrācijas krīzes risināšanā, liecina Ārlietu ministrijas iesniegtais informatīvais ziņojumus, kuru valdība izskatīs rīt, 22.martā.

Ņemot vērā Turcijas nozīmīgo lomu bēgļu krīzes pārvaldībā, ES un Turcija vienojās par sākotnējo finansiālo palīdzību bēgļu uzturēšanai Turcijas teritorijā trīs miljardu eiro apmērā.

Lai mazinātu migrācijas krīzes izraisīto ietekmi ES, arī Latvijai nepieciešams sniegt finansiālo palīdzību patvēruma meklētāju un to uzņemošo kopienu atbalstam caur Bēgļu atbalsta mehānismu Turcijai.

Šī uzdevuma izpildei līdz 2016.gada ceturtajam ceturksnim Latvijai jāveic pirmā iemaksa 1 038 315 eiro apmērā no valsts budžeta programmas “Līdzekļi neparedzētiem gadījumiem”.

Latvijai tāpat kā citām dalībvalstīm jāinformē Eiropas Komisija par iemaksu grafiku līdz šā gada 31.martam.

Kā liecina maksājuma grafiks, maksājumi tiks veikti no šā gada līdz 2019.gada ceturtajam ceturksnim

Pievienot komentāru

Komentāri (7)

  1. Vai nevarētu tos šekeļus, teiksim, 10 kāršot, bet, lai te ir miers no viņiem?

  2. Pat algas Latvijā neizmaksā ar tādu regularitāti, kā nodevas Eiropai.

  3. dezinformacija- / sakuma nolikta maksa par ekonomiskiem turistiem ir 3 miljoni bet tagad rekina ka bus 7 miljoni///sausmas tas laika kad latvija nauda nav ne izglitibai ne medicinai ne pensionariem ne lai sauktu atpakal emigrejusos/// NOZELOJAMA VALSTS

  4. Latvijai Turcijai nekas nav jāmaksā.Savienība prasa,tātad pārskaitiet naudu savienībai un neizplatiet maldīgu informāciju.

  5. Par to naudiņu šie drukā lapiņas par Eiropas labumiem, un izplata starp bēgļiem, un bizness plaukst.

  6. Par ferkelfurunkulisma “dakterēšanu”- miljons!

Draugiem Facebook Twitter Google+