×
Mobilā versija
Brīdinājums +22.1°C
Alberts, Madis
Pirmdiena, 18. jūnijs, 2018
22. oktobris, 2015
Drukāt

Latvijai par vairākiem miljoniem eiro piegādās Zviedrijas uzņēmuma raķetes (4)

Foto - LETA/AFPFoto - LETA/AFP

RBS 70 NG raķešu sistēma

Zviedrijā šodien aizsardzības ministrs Raimonds Bergmanis (ZZS) ar Zviedrijas uzņēmuma “SAAB Dynamics AB” Ziemeļvalstu un Baltijas valstu tirgus vadītāju Annu Frojdu parakstīja līgumu par raķešu iegādi tuvās darbības pretgaisa aizsardzības raķešu sistēmai “RBS-70”, aģentūru LETA informēja Aizsardzības ministrija.

“Pretgaisa aizsardzība ir viena no mūsu valsts aizsardzības stiprināšanas prioritātēm. Līgums ar “SAAB Dynamics AB” mūsu pretgaisa aizsardzības spējas tikai nostiprinās un izvirzīs augstākā kvalitātes līmenī. Zviedrija ir sens Latvijas partneris pretgaisa aizsardzības apmācībā. Mūsu sadarbība ilgst vairāk nekā desmit gadus. Ir simboliski, ka tā sākās 2004.gadā, kad iestājāmies NATO. Pateicoties šai sadarbībai, ir apmācīts liels skaits Latvijas karavīru,” norāda Bergmanis.

Raķetes “Mk2” paredzētas bruņoto spēku rīcībā esošās tuvās darbības pretgaisa aizsardzības raķešu sistēmas “RBS-70” ieročiem, kas 2005.gadā arī tika iegādāti no firmas “SAAB Dynamics AB”. Līgums paredz raķešu un ar tām saistītās iekārtas iegādi, apmācību, kā arī iespēju papildu pasūtījumiem.
Raķešu iegādes Latvijai paredzētas 2015. un 2016.gadā ar atvērtu iespēju tās turpināt arī 2017.gadā.

2015.-2016.gada pamatpiegādes līguma kopējā summa ir 3,67 miljoni eiro. Savukārt papildu 3,12 miljoni eiro paredzēti iespējai turpināt iegādes arī 2017.gadā.

“Mēs esam ļoti pagodināti, ka Latvija ir pieņēmusi lēmumu arī turpmāk pasūtīt pretgaisa aizsardzības raķešu sistēmas “RBS-70” raķetes. Šis solis demonstrē Latvijas uzticamību pretgaisa aizsardzības raķešu sistēmai “RBS-70”, kā arī norāda uz kvalitāti ražošanā un atbalsta sniegšanā. Pretgaisa aizsardzības raķešu sistēma “RBS-70″ ir moderna un tā ilgi kalpo, tāpēc arvien vairāk klientu izvēlas to iegādāties, kas sniedz iespēju nepārtraukti to pilnveidot un pielāgot jaunām vajadzībām,” uzsver Frojda.

Kopumā 19 valstis ir iegādājušās vairāk kā 1 600 tuvās darbības pretgaisa aizsardzības raķešu sistēmu “RBS-70”, kā arī vairāk nekā 17 000 raķešu.
Nacionālo bruņoto spēku attīstības plāns 2012.-2024.gadam kā vienu no prioritātēm paredz pretgaisa aizsardzības spēju attīstīšanu.

Aizsardzības ministrijā arī atgādināja, ka atbilstoši izdarītajai izvēlei par labu raķešu sistēmai “RBS-70”, turpinās sarunas ar iespējamiem sadarbības partneriem un sabiedrotajiem par papildinošu pretgaisa aizsardzības vadības un ieroču sistēmu ieviešanu Latvijas bruņojumā. Pirms vienošanās panākšanas nav iespējams publiskot šī brīža rīcības virzienus, līdz ar to šobrīd publiski nav zināms, vai tiks iegādātas, piemēram, ASV “Stinger” raķetes, vai arī Latvija līdzīgi kā Lietuva pirks Polijas pretgaisa aizsardzības raķešu sistēmas “Grom”.

Pievienot komentāru

Komentāri (4)

  1. … Sen vajdzigais solis tuvak drosibas slieksnim … !

Draugiem Facebook Twitter Google+