Sports
Ziemas sports

Latvijai Phjončhanas olimpiskajās spēlēs paredz vienu zelta medaļu 16

Foto – AFP/LETA

Latvija pēc mēneša gaidāmajās Phjončhanas olimpiskajās spēlēs varētu izcīnīt vienu zelta medaļu, vēsta organizācijas “Gracenote” jaunākā pētījuma rezultāti.

“Gracenote” skatījumā par olimpisko čempionu skeletonā kļūs Martins Dukurs.

Pērn godalga tika prognozēta arī bobslejistam Oskaram Melbārdim, kuru no virtuālo medaļnieku vidus izstūmuši vācieši.

Pirmo vietu medaļu tabulas kopvērtējumā prognozē vāciešiem, kuri iegūšot 14 zelta, 12 sudraba un 14 bronzas medaļas. Tikmēr otrā vieta atvēlētiem norvēģiem, kuriem tikšot 14 zelta, 11 sudraba un 12 bronzas medaļas. Savukārt trešo vietu ar septiņām zelta, 12 sudraba un 14 bronzas medaļām prognozē kanādiešiem.

Tikmēr mājinieki dienvidkorejieši tikšot pie septiņām zelta medaļām un trijām sudraba medaļām, kas viņiem dos sesto vietu.

Tiesa, no šīm prognozēm izslēgta Krievija, kuras olimpiskā komiteja diskvalificēta no Phjončhanas olimpiskajām spēlēm. Krievijas sportisti varēs startēt zem neitrāla karoga, bet uz viņu formastērpiem būs uzraksts “Olympic Athlete from Russia” jeb “Olimpiskais sportists no Krievijas”.

“Gracenote” nākamajā prognozē sola iekļaut arī olimpiskos sportistus no Krievijas.

Aizpērn “Gracenote” Riodežaneiro olimpisko spēļu priekšvakarā Latvijai prognozēja divas sudraba un vienu bronzas medaļu, taču latvieši mājās atbrauca bez godalgām.

2014.gada ziemas olimpiskajās spēlēs Sočos Latvija izcīnīja divas sudraba un divas bronzas medaļas.

Phjončhanas olimpiskās spēles norisināsies no 9. līdz 25.februārim, sportistiem sadalot 102 medaļu komplektus 15 dažādos sporta veidos.

Saistītie raksti
LA.lv