Latvijai sakāve pret Īriju 1

Latvijas futbola izlase piektdien pārbaudes mačā izbraukumā piedzīvoja bezierunu zaudējumu Īrijai ar 0:3 (0:1).

Šoreiz “šefs” ir pielaidis kolosālu kļūdu. Vai Krievijas elite patiesībā gaida Putina nāvi? 41
“Šorīt viņi tur stāvēja vairāk nekā pusstundu, diskusijas bija skaļos toņos” – jautājam instruktoram, kuram no šoferiem šādā situācijā ir priekšroka 3

Vārtus Īrijas izlases labā guva pazīstamais Robijs Kīns, Eidens Makgīdijs un Šeins Longs.

Pirmais puslaiks aizritējis mājinieku zīmē, Latvijas valstsvienībai tikai pa retai reizei nokļūstot Īrijas soda laukuma tuvumā.

Vienīgos vārtus mājinieku izpildījumā guvušais Kīns Latvijas izlases vārtsargu Andri Vaņinu pārspēja pēc stūra sitiena izspēles, izlases sastāvā gūstot jau savus 62.vārtus.

Zīmīgi, ka neilgi pirms tam Īrija izpildīja vēl vienu bīstamu centrējumu, taču no vārtu zaudējuma Latviju glāba Vaņins.

Arī puslaika turpinājumā Īrija krietni vairāk kontrolēja bumbu, bet Latvijai nācās aizsargāties.

Pirmā maiņa tika veikta jau spēles 25.minūtē, kad Latvijas izlases galvenais treneris Marians Pahars laukumā sūtīja pussargu Aleksandru Fertovu, kurš nomainīja Ritvaru Ruginu.

Latvijas izlases pamatsastāvā šajā mačā devies Māris Verpakovskis, kurš iepriekš bija izteicies, ka nākamajā atlases ciklā valstsvienībai vairs nepalīdzēs. Savulaik rezultatīvais uzbrucējs puslaika pārtraukumā tika nomainīts pret Eduardu Višņakovu.

Otrā puslaika sākumā Latvijas futbolisti bija atdzīvojušies un spēlēja aktīvāk – izdevās biežāk kontrolēt bumbu, taču līdz reālai vārtu gūšanas iespējai tikt neizdevās.

Pamazām Īrija atkal uzņēma apgriezienus, bet 57.minūtē Latvijas izlases aizsargs Vladislavs Gabovs par neveiksmīgi veiktu izklupienu saņēma dzelteno kartīti, bet dažas minūtes vēlāk uzbrucēju Valēriju Šabalu nomainīja šīs sezonas Latvijas čempions “Ventspils” sastāvā Daniils Turkovs.

Tomēr 68.minūtē Krievijas klubā Maskavas “Spartak” spēlējošais pussargs Eidens Makgīdijs izmantoja rupju Jura Laizāna kļūdu piespēlē un ar tālsitienu raidīja bumbu Vaņina sargāto vārtu kreisajā vārtu stūrī.

Īrija turpināja uzbrukt, kamēr Latvija tikai aizsargājās un 80.minūtē mājinieki guva trešos vārtus, kad izcēlās Anglijas premjerlīgas kluba uzbrucējs Vestbromvičas “Albion” uzbrucējs Šeins Longs.

Zīmīgi, ka arī pēc šiem vārtiem Īrija turpināja uzbrukt it kā rezultāts būtu 0:0, bet Latvija vēl joprojām aizsargājās.

Vēl mača beigās divi Latvijas futbolisti – Nauris Bulvītis un Renārs Rode – pamanījās nopelnīt brīdinājumus, taču rezultāts vairs neizmainījās.